Brnokoncert, koncerty v Brně

Klub Mersey bude konečně plnoletý!

Místo: Klub Mersey, Minská 15, Brno
Účinkující: Plastic People Of The Universe, Vladimír Václavek, DJ Tim
Konání: 08.10.2011 20:00:00

Klub vznikl v roce 1993 právě v době, kdy se zavíral legendární klub Harlem na Spolkové ulici a byl po několik sezón hlavním útočištěm brněnské undergroundové scény. Do roku 1996 se profiloval jako převážně koncertní klub, kde se konalo až 20 koncertů měsíčně, což je z dnešního pohledu neuvěřitelné. Připomeňme koncerty skupin Dunaj, Tichá Dohoda, Pusa, Insania, Zeměžluč, 13. Století, Sto zvířat, ale i desítky zahraničních kapel jako La Mano, A Subtle Plague, Nikki Sudden and the Jacobites...atp.

S příchodem dramaturga L.P.Fishe se Mersey transformoval v roce 1995 na taneční klub, kde se konaly desítky tanečních parties a kde vzniklo renomované djské trio Javas & Vik & Koala (Sound Of Mersey). Jezdily sem i veličiny světového formátu jako Jazz Noc Bazz, JDJ ...atp. S boomem tanečních parties však přišel první téměř zánik klubu - striktní omezení hudebních produkcí do 22. hodiny vydané v roce 1998 hygienickou stanicí. Klub Mersey se na 7 let stáhl do ústraní, stále však existoval, byť v podobě studentské hospody. V té době zde vznikla největší brněnská root (ke kořenům rocku) oldies party nejdříve Vlasatý večírek, pak Mersey Oldies Party. Od roku 2008 se klub pod vedením nového dramaturga Roberta Rohlínka ubírá progresivním směrem orientovaným na aktuální trendy – electro, nu rave a hip hop.

18. narozeniny klubu Mersey s námi oslaví Plastic People Of The Universe, pražská kapela, která patřila mezi hlavní protagonisty československého undergroundu mezi leti 1968 – 1989, a Vladimír Václavek, jeden z představitelů alternativní scény v Brně v 80. letech 20. stol., známý např. z uskupení Kolektiv či Dunaj.

Předprodej vstupenek: Ticketpro, Ticketportal, Ticketart, v Brně obchody Indies, DPL, BKC, Wolf, Kudrna a CK Orange Travel

Klub Mersey bude konečně plnoletý!