Brnokoncert, koncerty v Brně

Avantgardní rocková skupina Už jsme doma zavítá do Mersey

Předprodej v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketart

Předkapela: Hrozně

Už jsme doma (UJD) je česká avantgardní rocková kapela, původně zformovaná v Teplicích v roce 1985. Po půl roce existence do kapely přešli dva členové teplické skupiny FPB a z původní sestavy zůstali jen dva lidé. Tím se ustavila první významná čtyřčlenná sestava UJD - Jindřich Dolanský, Miroslav Wanek, Romek Hanzlík a Julius Horváth (Písničky FPB dnes UJD příležitostně hraje v rámci koncertu "Už jsme doma a Romek Hanzlík hrají písně FPB").

Stylově lze jen těžko kapelu obecně charakterizovat. Hudba v sobě kombinuje jakýsi druh intelektuálního punku, slovanskou hudební provokaci, africké rytmy, orchestrální punk, funky, ska, Gregoriánské chorály, avantgardní melodie, disharmonii, korozi, epileptické a chaotické rytmy - a mnoho dalšího... Její žánr se někdy označuje jako post-punk nebo jazz-punk. V zahraničí bývá skupina zařazována mezi tzv. Prog Music nebo Avantgarde Music.

Přestože tato hudba může být někým považována za chaotickou improvizaci, všechny písně jsou předem přesně zapsány do partitury.

Kapela vydala 7 studiových alb, 2 živé záznamy z koncertu, 1 výběr "best of", DVD obsahující živý záznam koncertu 20. výročí skupiny, DVD dokument o historii skupiny.

Kromě toho se kapela také angažuje v projektech filmových, divadelních a všeobecně uměleckých.

Současná sestava

    Miroslav Wanek - zpěv, kytara, klávesy, texty (od roku 1986)

    Pepa Červinka - basa, zpěv (od roku 2005)

    Jaroslav Noga - bicí (od roku 2011)

    Adam Tomášek - trubka, zpěv (od roku 2007)

    Martin Velíšek - štětce, obrazy (od roku 1994)

Vše o kapele najdete na: http://www.uzjsmedoma.com/