Brnokoncert, koncerty v Brně

Bohyně popu 80.let Samantha Fox v Brně!

Místo: Brno, hala Vodova
Účinkující: Samantha Fox, Michal David
Konání: 10.10.2009 20:00:00

V sobotu 10.10.2009 se v brněnské hale Vodova uskuteční unikátní setkání hvězd disco hudby zlatých 80.let ! Od 20 hodin proběhne dvojkoncert britské disko-královny Samanthy Fox a českého pop idola Michala Davida. Písně obou interpretů se nesmazatelně zapsaly do historie hudby 80.let. Zatímco Samantha vypustila do světa své první hitové album "Touch me" v roce 1986, o 6 let starší Michal David vydává své první album o 6 let dříve.

Londýnská rodačka Samantha Fox zahájila svou kariéru jako modelka ve svých 16 letech, avšak o necelé 4 roky později prorazila se svým debutovým singlem "Touch Me (I want your body)", který katapultoval novou tvář showbyznysu na výsluní. Singl zabodoval v hitparádách po obou stranách Atlantiku - v domovské Británii a Itálii obsadil třetí pozici, v USA a Německu se umístil čtvrtý, hitparádám v Kanadě, Jižní Africe a v Austrálii jeden čas vévodil. U protinožců se navíc stal jedním z nejúspěšnějších singlů celých osmdesátek.

Po něm, poměrně pravidelně, následovaly po zbytek osmdesátých let další úspěšné skladby, jako: "Do Ya Do Ya (Wanna Please Me)", "Nothing's Gonna Stop Me Now", "I Surrender (To The Spirit of the Night)", "Naughty Girls (Need Love Too)", "I Only Wanna Be With You" - cover verze klasického hitu z roku 1963 od Dusty Springfield - 1989.

Z jejích alb dosáhla nejvýraznějšího úspěchu deska "Touch me" - tedy její debutové album, které obsadilo 17.pozici v UK Album Charts a 24.pozici v Billboard 200 Charts. Následovalo album "Samantha Fox" vydané v roce 1987, z něhož pochází již zmíněný hit "Nothing´s gonna stop me now". Umístilo se v UK na pozici 22, v USA #51 (zde bylo zlaté), Kanada #40 (zde platinové), Australie #86, Německo #16.

Michala Davida není třeba českému publiku sáhodlouze představovat. Tento zpěvák a skladatel je v hudebním průmyslu činný již od roku 1980 až do současnosti. Vydal 16 sólových alb, spousta jeho muziky se objevila ve filmech, ať už českých (Vítr v kapse, Discopříběh, Láska z pasáže) nebo zahraničních (Hostel) a při vyslovení jeho jména si každý vybaví některou z jeho notoricky známých skladeb, jako např. "Nonstop".

10. října vás tedy v brněnské hale Vodova čeká pořádná porce disca 80.let, které se prolínalo mládím dnešních třicátníků a čtyřicátníků. Přijďte si s námi zavzpomínat!

Vstupenky na stání za 490,- a na sezení za 590,- je možné zakoupit v sítích: www.ticketpro.cz, www.ticketportal.cz, www.ticket-art.cz a kamenných obchodech v Brně (Indies, Dům pánů z Lipé, Brněnské kulturní centrum, Wolf a Kult). Kromě toho lze lístky objednat také na dobírku (poštovné činí 70,-) na čísle +420 541 240 623 nebo mailem katka-mersey@volny.cz. V objednávce je nutné uvést celé jméno, adresu vč. PSČ, počet a typ vstupenek.

Klipy Samanthy Fox můžete vidět zde:

Touch me
Nothing´s gonna stop me now
I only wanna be with you
Živé vystoupení - rok 2007

Bohyně popu 80.let Samantha Fox v Brně!