Vzácné setkání Bratří Ebenových s Robertem Křesťanem a Druhou trávou v Olomouci

  • 19/12/2017 (od 19:30) ( za -2105 dní )
  • NH Collection Olomouc Congress, Legionářská 1311/21, Olomouc

Předprodej: Ticketpro

V úterý 19.12.2017 se na pódiu kongresového sálu hotelu NH Collection v Olomouci potkají dvě výjimečné formace - Bratři Ebenové s kapelou a Robert Křesťan s Druhou trávou. Toto spojení již potěšilo své příznivce v únoru tohoto roku v brněnském Janáčkově divadle, kde se vystupující dočkali bouřlivého aplausu. Marek, Kryštof a David Ebenovi se svou doprovodnou kapelou budou servírovat přesně to, čím jsou proslavení: sofistikovaný folk s vybroušenými texty, které přetékají krásnými slovními hříčkami. Skupina Druhá tráva s frontmanem Robertem Křesťanem, která loni oslavila 25 let existence a která již od svého vzniku náleží ke špičce české folk & country scény, přes svou nálepku bluegrassová ve svém vystoupení nabídne mix více stylů. Předprodej vstupenek právě startuje v síti Ticketpro.

Bratři Ebenové, synové skladatele Petra Ebena a synovci Ilji Hurníka, vlastně do žádného hudebního proudu nepatří. Spojení Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu a sopránsaxofonu vytváří ojedinělý ebenovský sound, obohacený dalšími nástroji. Již koncem sedmdesátých let, kdy Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku či jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru.

První řádné album Malé písně do tmy vydali v roce 1984, dalších jedenáct let trvalo, než vznikl titul Tichá domácnost (1995) s hosty Karlem Plíhalem, Zdeňkem Vřešťálem, Ivou Bittovou a dalšími. Sedm let si pak posluchači počkali na další album Já na tom dělám, které na Tichou domácnost navázalo jak poetikou, tak i v obsazení hostů, mezi které přibyl ještě Jiří Schmitzer. Zatím poslední album Chlebíčky vydali v roce 2008. V roce 1990 odskočili k Adventním písním a koledám, které nahráli se zpěvačkou Martou Kubišovou.

Robert Křesťan (* 16. září 1958, Počátky, okres Pelhřimov) je český zpěvák, mandolinista, skladatel a překladatel. Hrával v bluegrassových skupinách Trapeři a Poutníci. Skupinu Druhá tráva v roce 1991 založil s Lubošem Malinou po svém odchodu od Poutníků.

Druhá tráva má na svém kontě 17 alb vydaných v Čechách i USA, včetně několika záznamů živých vystoupení a jednoho DVD. Je několikanásobným držitelem ocenění Anděl v kategorii Folk a Country. Aktuální koncertní program Druhé trávy zahrnuje průřez tvorby Roberta Křesťana z celé doby existence skupiny s důrazem na skladby z nejnovějšího alba Pojďme se napít.

Přijďte si vychutnat večer plný jemné ironie, svižného slovníku a neotřelých rýmů, který si získal publikum napříč hudebními žánry.

www.bratriebenove.cz

www.druhatrava.cz

Koupit vstupenky

Předprodej v síti Ticketpro

Koupit vstupenky