Brnokoncert, koncerty v Brně

Čechomor Kooperativa Tour 2015

V úterý 8.12.2015 přivítáme poprvé v brněnském Sonocentru folkrockovou kapelu Čechomor. Oblíbená hudební formace hraje české, moravské, slezské a slovenské lidové písně. Vánoční koncert v Sonocentru, na němž se jako speciální host Čechomoru představí Heroldovo kvarteto, začíná v 19 hodin. Předprodej vstupenek byl zahájen v síti Ticketstream (www.ticketstream.cz).

Po návratu z Číny skupina Čechomor rozjíždí již tradiční Čechomor Kooperativa Tour 2015, na kterém se divákům představí také nový bubeník, Lukáš Pavlík. Jako každým rokem se jedná o čtyři desítky koncertů nejen v divadlech a kulturních domech, ale i o větší letní open-air koncerty. Kromě koncertů v rámci Kooperativa Tour zahraje letos Čechomor v létě na všech osmi zastávkách festivalu České a moravské hrady a na několika dalších významných českých a slovenských hudebních festivalech.

"Naši fanoušci si již zvykli, že pro ně na léto vždy připravíme nějaké zajímavé hudební překvapení. Všichni si jistě vzpomenou na dvě naše Vlak-tour, na společné koncerty s Joji Hirotou a japonskými bubeníky The Taiko Drummers či na naši spolupráci se Suzanne Vega", říká zpěvák a kytarista František Černý. "Je těžké přijít s něčím opravdu novým, ale myslím, že pro letošek takovou novinku opravdu máme a moc se na to těšíme," dodává Černý.

Na koncertech v rámci Čechomor Kooperativa Tour bude Čechomor opět podporovat a propagovat činnost obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, která se 14 let zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů. Veškeré info o projektu najdete na www.pomocnetlapky.cz.

O skupině:

Slavná kapela se začala utvářet už v roce 1988, kdy se jednalo o „Českomoravskou nezávislou hudební společnost“. Po letech vystupování a personálních proměnách vzniklo v roce 2001 již třetí a zásadní album Čechomor, podle kterého si kapela definitivně zkrátila název.  Se svou muzikou procestovali celou Evropu, Severní Ameriku a Rusko.

Během své hudební dráhy, která trvá už téměř 3 dekády, spolupracovali s celou řadou umělců či subjektů. Jmenujme např. divadlo Na Palmovce, bratry Formany, divadlo Continuo, skupinu Lucie (Čechomor byl předskokanem na jejich turné 1999), Lenku Dusilovou (je stálým hostem kapely), zpěváka a skladatele Jaz Colemana (album Proměny), Jarka Nohavicu a Petra Zelenku (film Rok ďábla z r. 2002 oceněný Českým lvem za hudbu), orchestr Collegia českých filharmoniků, skupinu Divokej Bill (společné turné 2008) či Miroslava Vladyku, Báru Hrzánovou, Radka Pastrňáka a Ewu Farnou, kteří se představili jako vypravěči na jejich alba Pověsti z českých, moravských a slezských hradů a zámků (trilogie alb z let 2008 – 2009).

Své první album Dověcnosti vydali na přelomu let 1990 a 1991. Po něm následovalo album Mezi horami (1996), které je podle některých kritiků nejlepším, které skupina vydala. Velkého úspěchu dosáhlo album Proměny v roce 2001, které vzniklo pod producentským vedením Jaze Colemana. Deska, na které spolu s Čechomorem hraje Collegium českých filharmoniků, získala tři Anděly – za skupinu roku, album roku a píseň roku Proměny. Zatím poslední studiové album Místečko vyšlo v roce 2011. Na desce se opět objevili světoznámí muzikanti, jako např. Gerry Leonard (kytarista Suzanne Vega), Tony Levin (basista, který spolupracoval např. s Pink Floyd či Peterem Gabrielem) a zpěvák Ivan Tásler. Kapela zvolila na album tvrdší zvuk a dalším výrazným posunem je zejména větší zastoupení autorských textů.

Vynikající zvuk a akustika moderního sálu slibují opravdu mimořádný zážitek. Nenechte si proto ujít tuto populární kapelu poprvé v Sonocentru!

Více informací: www.cechomor.cz