Brnokoncert, koncerty v Brně

Galakoncert Lucie Bílé

Bílé Vánoce - Galakoncert Jubileum - 5.12.2016 od 19,30 hodin - Hala Vodova Brno

Předprodej probíhá exkluzivně v síti Ticketpro ZDE

Slavnostní vánoční koncert Lucie Bílé a jejích hostů letos proběhne v Hale Vodova

Již řadu let nám zpříjemňuje Lucie Bílá sváteční čas tradičním vánočním koncertem Bílé Vánoce, ze kterého dýchá láska, klid a kouzelná atmosféra blížícího se Štědrého dne. Nejinak tomu bude letos. Naše nejpopulárnější zpěvačka, která letos slaví významné životní jubileum, zavítá do brněnské Haly Vodova v pondělí 5. 12. 2016. Doprovázet ji bude kapela Petra Maláska. Dalšími hosty koncertu budou kněz a rodinný přítel Lucie Bílé Zbigniew Czendlik a frontman skupiny Arakain, sólista RockOpery Praha Jan Toužimský. Předprodej vstupenek v síti Ticketpro.

Zpěvačku, mezi jejíž největší hity patří písně jako „Ave Maria" „Láska je láska", „Trouba", „eSeMeS“, „Miluji tě" nebo „Jsi můj pán“, není nutné dlouze představovat. V oblasti popové hudby vydala Lucie Bílá celou řadu sólových alb, se kterými úspěšně dobývá žebříčky tuzemských hitparád. Za osudové lze označit setkání a dlouholetou tvůrčí spolupráci s autorskou dvojicí Soukup/Osvaldová, stejně tak jako jevištní „partnerství" s klavíristou a skladatelem Petrem Maláskem.

Od samého počátku devadesátých let ji můžeme sledovat ve většině významných muzikálů české scény (Bídníci, Zahrada rajských potěšení, Dracula, Krysař). Její domovskou scénou je Divadlo Ta Fantastika, jehož je spolumajitelkou a kde účinkovala téměř tři roky v titulní roli muzikálu Johanka z Arku, za kterou obdržela od Herecké asociace Cenu Thálie 2000 v oboru „opereta, muzikál“. Dále vystupovala v muzikálech Excalibur, Láska je láska, Elixír života a Carmen.

Za svůj největší dosavadní úspěch Lucie považuje svá dvě vystoupení na hudebním festivalu Pražské jaro 98. Podařilo se jí to jako první popové zpěvačce v historii. Jedno vystoupení bylo realizováno s Pardubickou filharmonií s dirigentem Douglasem Bostockem, druhé s Hudbou Hradní stráže a Policie ČR pod taktovkou Libora Peška. V oblasti vážné hudby spolupracuje s předními českými symfonickými orchestry, světovými sólisty a dirigenty.

Díky svému mimořádnému talentu, humoru, bezprostřednímu vystupování, ale i smyslu pro pomoc těm, kteří ji opravdu potřebují, se řadí mezi nejpopulárnější a nejoblíbenější osobnosti této země. Jistě i díky těmto faktům je mnohonásobnou držitelkou prestižních ocenění - televizních Cen TýTý, Českého slavíka, Cen akademie populární hudby (dříve Gramy) a mnoha dalších významných ocenění.

Ohlédnutí za brněnským koncertem v roce 2011 http://www.youtube.com/watch?v=JL8A-0bmgP8

http://www.luciebila.com/