Brnokoncert, koncerty v Brně

Jediný koncert na Slovensku odehrají Gipsy Kings v Bratislavě!

Místo: Hala Pasienky, Bratislava
Účinkující: Gipsy Kings
Konání: 20.10.2011 19:00:00

GIPSY KINGS

20.10.2011 od 20 hodin  Športová hala Pasienky, Bratislava

Vstupenky exkluzivně v síti TICKETPORTAL.SK

Jediný koncert GIPSY KINGS na Slovensku

Gipsy Kings jsou v celosvětovém měřítku jednoznačně nejúspěšnější francouzskou skupinou. Od svého prvního hitu Bamboleo, který vydali v roce 1987, prodali více než 20 miliónů desek, natočili dva hudební filmy a v dalších filmech zněla jejich hudba (např. v kultovním snímku Big Lebowski). Hudba Gipsy Kings vychází z flamenca, ale světovou popularitu jí zajistilo neortodoxní, popové provedení autorských písniček. Svůj hudební styl označují jako Rumba Flamenca Camargue z jižní Francie.

Kapelu tvoří bratři Reyesové (Nicolas, Canut, Paul, Patchai, Andre) a Baliardové (Tonino, Paco, Diego), potomci španělských cikánských rodin, které uprchly na jih Francie během španělské občanské války. Jose Reyes, otec bratrů Reyesových, byl slavným zpěvákem flamenca; zpíval s kytaristou Manitas de Plata a mezi jejich obdivovatele patřil např. John Steinbeck, Charlie Chaplin, Pablo Picasso, Miles Davis či Salvador Dalí.

Za svou více než dvacetiletou kariéru vydali 18 desek včetně výběrů největších hitů. Kromě zmíněného hitu Bamboleo si mnozí jistě vybaví také písně Volare či Baila Me. V březnu 2004 vydali album Roots, ve kterém se po mnoha letech obešli bez bicí soupravy, elektrické basy a syntezátorů. Muzikanti se tímto albem vrací ke svým kořenům, k jednoduchým, ale přesto působivým písním. V září 2006 skupina vydala prozatím poslední desku s názvem Pasajero, na které se nachází 14 písniček.

Pro někoho jsou věhlasní, pro někoho "notoricky známí". Nepopiratelné je, že jsou snad nejznámější - a samozřejmě i komerčně velmi úspěšnou hudební skupinou, která vychází z romských hudebních tradic. Premiéru na Slovensku si odbyli 25. dubna 2008 v ŠH Pasienky v Bratislavě a o den později navázali vystoupením v Košicích.

Nyní přijíždějí na svůj jediný koncert na Slovensku v říjnu 2011. Bratislavskou halu Pasienky až po střechu zaplní žhavý jižanský temperament a můžete si být jistí, že vás nenechá v klidu. I s přibývajícím věkem to těmto pánům hraje pěkně svižně a z každého úderu do strun cítíte neskutečnou energii. Taktéž pořadatelé celé evropské tour Gipsy Kings slibují profesionální organizaci, kterou si všichni fanoušci jistě zaslouží a ocení.

Vstupenky na tento výjimečný a jediný koncert na Slovensku startují na ceně 28 EUR exkluzivně v předprodejní síti Ticketportal.

Více se o této skupině můžete dozvědět na www.gipsykings.com nebo http://en.wikipedia.org/wiki/Gipsy_Kings

TV kanál : http://www.youtube.com/user/GipsyKingsOfficial

Informace o koncertu: www.gipsykings.cz a 541 240 623

Jediný koncert na Slovensku odehrají Gipsy Kings v Bratislavě!