Brnokoncert, koncerty v Brně

Hana Zagorová v Brně

Místo: horní nádvoří hradu Špilberk, Brno
Účinkující: Hana Zagorová, Petr Rezek
Konání: 30.08.2009 19:00:00

Zpěvačka, textařka, herečka a moderátorka Hana Zagorová zavítá na konci srpna po půl roce opět do Brna. Po posledním brněnském vystoupení, které bylo beznadějně vyprodané, se působiště koncertu přesouvá na jedno z nejkrásnějších brněnských míst, na nádvoří hradu Špilberk. Výjimečné prostředí tak umocní skvělou atmosféru, která na koncertech Hany Zagorové panuje.

Tato dáma české populární hudby se narodila 6. září 1946 v severomoravských Petřkovicích. Po Lucii Bílé získala nejvíce ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvaček, stala se držitelkou devíti Zlatých slavíků nepřetržitě od roku 1977 až do roku 1985. V poslední době jste mohli ocenit její kvality v muzikálu Jack Rozparovač a v novém muzikáluMona Lisa, kde alternujes Helenou Vondráčkovou postavu Caterina de´ Gherardini. Na podzim 2008 vydala CD Dávné lásky / duety. Nyní zvažuje další muzikálovou nabídku. Celou její diskografii najdete na http://www.diskografie.cz/zagorova-hana/ .

Na brněnském koncertu, který se uskuteční 30.8.2009, Hana vystoupí se svým dlouholetým kolegou Petrem Rezkem (* 26. prosince 1942 Praha). Během své pestré hudební dráhy spolupracoval tento zpěvák, kytarista, skladatel, textař a hudební redaktor s Karlem Černochem, Františkem Ringo Čechem, Zdeňkem Mertou či Petrou Černockou. V roce 1976 se stal sólistou orchestru Karla Vágnera po boku Hany Zagorové. Výsledkem této spolupráce byla řada hitů, mimo jiné duety s Hanou Zagorovou - Duhová víla, Ta pusa je tvá, Dotazník, Vánoční tajemství. Od roku 1981 se věnoval své vlastní kapele Centrum a poté komponování scénické hudby. Od roku 1999 však koncertuje se skupinou Miloše Nopa společně s Hanou Zagorovou.

Kapacita nádvoří je 1000 míst k sezení. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejích uvedených níže. Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti doporučujeme zakoupit vstupenky včas, neboť je velmi pravděpodobné, že koncert bude brzy zcela vyprodán.

Přijďte si připomenout nestárnoucí písně tohoto dua v neděli 30.8. na krásné nádvoří hradu Špilberk.

Zpěvačka, textařka, herečka a moderátorka Hana Zagorová v Brně