Brnokoncert, koncerty v Brně

Hana Zagorová 2014

Jedna z největších hvězd české scény populární hudby Hana Zagorová se vrací do Brna. Na koncertu zazní průřez největšími hity i písněmi z posledních let její již padesátileté kariéry. Spolu s ní vystoupí její dlouholetý kolega Petr Rezek a doprovázet je bude skupina Boom! Band, se kterou spolupracuje už od roku 2010.

Poprvé na sebe pěvecky upozornila v roce 1963 v ostravské soutěži Hledáme nové talenty, kde ji doprovázel Orchestr Gustava Broma. V letech 1964–1968 absolvovala studium herectví na brněnské JAMU. V roce ukončení studií vydala i svůj první pěvecký singl. O rok později se přestěhovala do Prahy. V letech 1972 až 1974 hostovala v Divadle Semafor, ve vynikajícím Suchého parodickém představení Kytice (zpracováno velmi volně na námět Karla Jaromíra Erbena). Zde ztvárnila postavu bludičky (nikolivěk Julie).V roce 1980 si zahrála jednu z hlavních rolí v nezapomenutelném filmovém muzikálu Trhák (režie Zdeněk Podskalský). Ve filmové kariéře však nepokračovala.Od roku 1980 do roku 1986 také vystupovala s tanečním a pěveckým duem Petra Kotvalda a Stanislava Hložka (s Hložkem o něco déle). Později dlouhodobě (v letech 1972–1989) spolupracovala s Karlem Vágnerem. Psala například scénáře některých televizních pořadů, vydávala kompilace svých starších písní. Znovu začala koncertovat v roce 1996. V roce 1998 vydala nové album Já? a následně alba Hanka (2001), za které získala Zlatou desku a Navěky zůstane pouze čas (2003) a několik kompilací největších hitů.

Hana Zagorová dlouhá léta spolupracuje s Petrem Rezkem. Český zpěvák, kytarista, hudební skladatel, textař, moderátor, hudební redaktor Petr Rezek získal své hudební vzdělání na lidové škole umění a díky soukromému studiu komponování na konzervatoři u Milana Jíry. Začínal jako doprovodný kytarista v polovině 60. let 20. století ve skupině Karkulka a později i ve skupině Juventus, kde působil společně s Karlem Černochem. Zde se pak datují počátky jeho autorské činnosti, jakož i první pěvecké pokusy. Odtud přešel do skupiny Františka Ringo Čecha Shut Up, poté do skupiny Zdeňka Merty Kardinálové, kde zpíval společně se zpěvačkou Petrou Černockou.

Od roku 1976 se datuje jeho působení ve skupině Karla Vágnera a velmi známé období jeho pěvecké dráhy, totiž spolupráce se zpěvačkou Hanou Zagorovou. Od roku 1981 do roku 1989 pak vystupoval se svojí vlastní skupinou Centrum. Devadesátá léta se věnoval komponování scénické hudby, od roku 1999 opět vystupuje s obnovenou skupinou Centrum a skupinou Miloše Nopa se zpěvačkou Hanou Zagorovou.