Brnokoncert, koncerty v Brně

Helena Vondráčková v Brně - Boby Centrum

Místo: Brno, Boby Centrum
Účinkující: Helena Vondráčková, Šárka Vaňková
Konání: 09.03.2010 20:00:00

První dáma české pop music Helena Vondráčková míří do Brna! Série velkých koncertů hvězd české populární hudby v Bobycentru bude pokračovat v úterý 9.3.2010. Budeme mít tu čest zde přivítat první dámu české pop music, držitelku Zlatého slavíka Helenu Vondráčkovou. Tato všestranná umělkyně, která mimo jiné ovládá zpěv ve 4 světových jazycích, zde vystoupí v doprovodu skupiny Charlie Band. Program začne ve 20 hodin a jako speciální host se představí talentovaná Šárka Vaňková.

Helena Vondráčková (* 24. června 1947, Praha) otevřela svou pěveckou dráhu vítězstvím v soutěži Hledáme nové talenty 1964 a již o rok později se stala Zlatou slavicí. V roce 1968 vytvořila popové trio Golden Kids s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem, s nimiž se seznámila během svého angažmá v divadle Rokoko. Po rozpadu Golden Kids se věnovala sólové dráze, podnikala koncertní šňůry, pravidelně vystupovala i na světových festivalech a vydávala desky. Několik let spolupracovala s Orchestrem Gustava Broma a Jiřím Kornem. Začátkem 90.let se česká hudební scéna oživila příchodem muzikálů a Helena byla s úspěchem obsazena do hlavní ženské role v Les Misérables (Bídníci). Dalším milníkem v její kariéře se stal rok 2000 a vydání alba Vodopád, obsahující převážně taneční skladby. Stala se nejprodávanější zpěvačkou roku, skladba Dlouhá noc hitem roku a v roce 2002 je Akademií české populární hudby zvolena Zpěvačkou roku. Rok 2005 přinesl vystoupení v prestižní Carnegie Hall v New Yorku, v roce 2006 excelovala na bratislavské Nové scéně v muzikálu Hello Dolly!

Na svém kontě má desítky alb a přes stovku úspěšných skladeb zapsaných v povědomí široké veřejnosti, za všechny jmenujme např. Pátá, Přejdi Jordán, Hej, pane zajíci, Malovaný džbánku, Lásko má já stůňu, Tentokrát se budu smát já, A ty se ptáš co já, Každá trampota má svou mez, Sladké mámení, Copacabana, Tam, kde jsi ty, Dlouhá noc atd. Její diskografii najdete zde. Zahrála si v několika filmech, např. hlavní roli v pohádce Šíleně smutná princezna, na televizní obrazovce jste ji však mohli vidět také v roli moderátorky.

Před touto popovou divou vystoupí teprve 23-letá, avšak velmi nadaná zpěvačka Šárka Vaňková. Proslavila se především díky účinkování soutěži Česko hledá SuperStar 2004. Zde se prezentovala s písněmi od zpěvaček jako Eva Pilarová, Whitney Houston nebo Madonna, zazpívala však i několik písní právě od Heleny Vondráčkové. Nedlouho po skončení soutěže vydala své debutové album Věřím náhodám, další album Teď a tady následovalo v roce 2006. Podobně jako Helena, také Šárka se vrhla před kamery – zahrála si v teenagerovském filmu, natočila svůj vlastní pořad a moderovala jej.

www.sarkavankova.com

Vstupné je odstupňováno a včasný nákup = výhodná cena!!
280 Kč do 20.12., 480 Kč do 15.1.10, 580 Kč do 28.2.10 a 680 Kč do 9.3.10

Nenechte si ujít koncert nejžádanější české zpěvačky v Brně!

Informace: +420 541 240 623

Vstupenky:
www.ticketpro.cz
www.ticketportal.cz
www.ticket-art.cz
www.ticketstream.cz

Vstupenky v Brně:
Indies, Poštovská 2
DPL - Student Agency, Nám. Svobody 17
Brněnské kulturní centrum, Běhounská 17
Wolf, Dvořákova 3
Kult, Rybkova 1
Orange Travel, Brno Vaňkovka
Obchůdek Kudrna - podchod k Tescu, Nádražní 1, Brno

Mimobrněnské předprodeje:
Blansko - Informační kancelář Blanka, Rožmitálova 38/6
Boskovice - MIS Boskovice, Masarykovo nám.1
Břeclav - TORA tour, s.r.o., J. Palacha 3197
Hodonín - Infocentrum města Hodonín, Národní třída 36
Kroměříž - Informační centrum Kroměříž, Velké náměstí 50/45
Mikulov - TIC Mikulov, Náměstí 1
Prostějov - CK FTL, Masarykovo nám. 12
Rosice u Brna - Kulturní a informační centrum, Palackého nám. 45
Třebíč - 1SHOP.CZ, Karlovo náměstí 47
Znojmo - Tourist Info Centrum, Znojemská Beseda, Obroková 2/10

Helena Vondráčková v Brně - Boby Centrum