Jakub Smolík s kapelou 2017

  • 12/12/2017 (od 19:30) ( za -2183 dní )
  • Sono Centrum, Veveří 113, Brno

Předprodej zajišťuje síť Ticketpro

Jakub Smolík, současná umělecko-interpretační osobnost, která svými sladce laděnými písněmi oslňuje zejména něžnou část publika, opět míří do Brna. V rámci loňského Vánočního akustického turné potěšil své fanoušky vystoupením za doprovodu smyčcového kvartetu. Letos přijede se svou kapelou v úterý 12. 12. 2017 do brněnského sálu Sonocentra. Na koncertu zazní všechny průřez největšími hity, jako např. „Až se Ti jednou bude zdát“, „Ave Maria“, „Jen blázen žárlí“ či „Prý chlapi nebrečí“.

Jakub založil svou první kapelu v roce 1975 se spolužákem Lubošem Trnkou, nazvali ji Travaléři. Prošel několika dalšími skupinami, až v roce 1986 započal spolupráci s Lucií Bílou a skupinou Maximum Petra Hanniga. A právě producent Petr Hannig je Smolíkův objevitel, on je také původcem jeho uměleckého jména Jakub – původně se totiž jmenoval Jaroslav po tátovi.

Během své kariéry spolupracoval s celou řadou osobností české hudební scény, jako např. s herečkou, zpěvačkou a moderátorkou Šárkou Tomanovou, Jiřím Zmožkem, Radoslavem Brzobohatým, Michalem Davidem, v jeho klipech se objevily krásky Petra Voláková nebo Eva Vejmělková.

V roce 2003 byl v anketě Český slavík zvolen skokanem roku. V roce 2005 obdržel zlatou desku za CD Chci ti říct. Na svém kontě má více než 22 alb a patří k českým interpretům s největší fanouškovskou základnou. Koncerty, na kterých s ním vystupuje doprovodná skupina a vokalistky, jsou obohaceny humorem i jevištní zábavou, čímž umocňuje divácký zážitek a potvrzuje skutečnost, že jeho představení není jen běžný koncert, avšak i zábavné show. Těží ze své image, pěkných skladatelských kousků Z.Bartáka, Fr.Kasla nebo J. Zmožka, ale i nesmírně vytříbeného vkusu pro výběr cover verzí starších českých šlágrů, které mladší část publika dnes zná především díky němu.

Koupit vstupenky

Předprodej v síti Ticketpro

Koupit vstupenky