Brnokoncert, koncerty v Brně

Jakub Smolík se vrací do Brna

Nenapravitelný romantik české pop-music se vrací do Brna!

V brněnském parku Lužánky zahraje na romantickou strunu umělec s nejvěrnější fanouškovskou základnou, který patří k tomu nejlepšímu, co česká písničkářská scéna nabízí. Mnozí jistě tuší, že řeč je o Jakubu Smolíkovi, idolu srdce nejedné dámy. Jakub, který má na svém kontě 20 alb, plní sály po celé republice již dlouhá léta. Nyní se vrací potěšit své brněnské fanoušky koncertním programem sestaveným z jeho největších hitů (Ave Maria, Až se ti jednou bude zdát, Zachraňte milenky, a další) i písniček z posledního alba „Já za tebou dál budu stát“.

Svou první kapelu založil v roce 1975 se spolužákem Lubošem Trnkou, nazvali ji Travaléři. Prošel několika dalšími skupinami, až v roce 1986 započal spolupráci s Lucií Bílou a skupinou Maximum Petra Hanniga. A právě producent Petr Hannig je Smolíkův objevitel, on je také původcem jeho uměleckého jména Jakub – původně se totiž jmenoval Jaroslav po tátovi. V tomto období nazpíval hit Až se ti jednou bude zdát, který poprvé odezněl v pořadu Pozor začínáme.

V letech 1988 - 1989 absolvoval turné šedesáti koncertů po zemích bývalého Sovětského svazu. V 1. polovině 90.let mu vyšlo CD Největší hity country zpívá Jakub Smolík a následovalo CD Největší hity country 2 a dvě alba s herečkou, zpěvačkou a moderátorkou Šárkou Tomanovou. Na koncertním turné vystupoval s Jiřím Zmožkem a Radoslavem Brzobohatým a toto turné bylo velmi úspěšné.

V roce 1995 natočil klip na text Vítězslava Nezvala - O nespočetné kráse těla. Další videoklip vznikl v roce 1996. Ve videoklipu k této písni si zahrála Petra Voláková a videoklip i píseň se jmenují - Víš.

V 2.pol. 90.let začal spolupracovat s Michalem Davidem na dětských projektech - Písničky Ferdy mravence, Štědrý večer s panem Ladou a Méďa Béďa a jeho přátelé. V roce 1998 natočil další dva videoklipy - Živá láska (s Evou Vejmělkovou) a úspěšný hit Má Jenny.

Začal vystupovat i na živých koncertech se skupinou Zlatí paroháči. V roce 2003 byl v anketě Český slavík zvolen skokanem roku. V roce 2005 - 9. listopadu uspořádal koncert v Lucerně, kde obdržel zlatou desku za CD - Chci ti říct. Na tomto koncertě vystupovali jako hosté - Lenka Filipová, Wabi Daněk, Bohouš Josef, Martin Maxa, Josef Vojtek, Gabi Goldová a další.

V roce 2012 vydal speciální CD, které obsahuje historky z jeho muzikantského života. Psal je sám život, některé jsou až neuvěřitelné, proto se deska jmenuje "Neuvěřitelné příhody Jakuba Smolíka"

Jakubovy neuvěřitelné příhody si budete moct vychutnat naživo 29.5. od 20 hodin na tenisových dvorcích BLTC v parku Lužánky.

Informace a objednávky na tel.: +420 541 240 623

Vstupenky v sítích: Ticketpro, Ticketportal, Ticketart