Karel Gott zazpívá Brnu již za týden, své nové CD zde pokřtí Hana Robinson

Již příští týden v úterý přijede do Brna největší česká stálice v oblasti populární hudby – Karel Gott. Vystoupí v doprovodu známého Boom! Bandu Jiřího Dvořáka a jako speciálního hosta si pozval Jitku Zelenkovou, která zpívala s Karlem Gottem a orchestrem Ladislava Štaidla v 80. letech. Vstupenky jsou stále k dispozici v síti Ticketpro.

Jako předskupina tohoto velkého podzimního koncertu se představí nadějná brněnská zpěvačka Hana Robinson s formací Hana Robinson trio. Tato zpěvačka, skladatelka a pianistka vydává nové CD "Brouk v hlavě" a pokřtí jej během svého vystoupení právě při příležitosti koncertu Karla Gotta 22. listopadu 2011 v brněnském Boby Centru.

Časový plán:

20.00 Hana Robinson Trio 

20.30 Jitka Zelenková

21.00 Karel Gott

22.15 konec

 

Veřejnost zaznamenala hudbu Hany Robinson poprvé na albu Ohrožený druh Michala Horáčka, kde je autorkou tří písní, včetně duetu s Richardem Krajčem.  Její samostatné album "Brouk v hlavě" je ovlivněno řadou žánrů, zejména však šansonem, jazzem, ale i lidovou hudbou.  Jedenáct písní vás svými osobitými texty a zajímavými harmoniemi provedou všedními dny a jejich starostmi i radostmi.  Svižnější písně s jazzově latinským nádechem střídají procítěné šansony i bluesové barovky.

Hana Robinson je jedinou českou zpěvačkou, klavíristkou a skladatelkou, která vystudovala prestižní hudební instituci ve Spojených Státech, Berklee College of Music v Bostonu.  Tato škola je světově proslulá zejména pro svou kvalitu v oblasti jazzové hudby a každoročně se umisťuje mezi třemi nejlépe hodnocenými školami v tomto oboru na světě.

Díky studijním zkušenostem z oboru klavír a kompozice skládá Hana hudbu pro své texty, ale také pro ostatní textaře.

Po studiu ve Spojených státech žila Hana ve Spojeném království, kde se také vdala a přijala anglické příjmení.  V roce 2007 si Hanu ke spolupráci vybral textař Michal Horáček na své album Ohrožený druh, které bylo v roce 2009 oceněno cenou Anděl a také Deskou roku a stalo se nejprodávanějším albem roku.  Hana je na Ohroženém druhu autorkou tří písní, jednu složila pro Natálii Kocábovou a dvě zpívá sama, včetně duetu s frontmanem skupiny Kryštof Richardem Krajčem, Bellissima.

Projekt Ohrožený druh má také koncertní provedení, kde Hana působí i jako pianistka a vystupuje spolu s dalšími zpěvačkami.

Info: www.hanarobinson.cz