Koncert Petra Koláře v Brně již ve čtvrtek

Koncert Petra Koláře v Brně se uskuteční již tento čtvrtek 26.6.2014 od 19 hodin na tenisových dvorcích BLTC. Během devadesátiminutového vystoupení zazní všechny jeho největší hity jako "Ještě že tě lásko mám“, „Vyznání“ nebo „Jsi volná“. Petr před svým koncertem v Brně poskytnul rozhovor pro portál Kultura21.cz a vy si jej můžete přečíst zde.

Součástí programu tohoto večera bude také vystoupení předkapely. Této role se ujme Nabuk, italský zpěvák, klavírista a skladatel. Od šesti let vyhrával pěvecké soutěže, od osmi let se věnuje hře na klasickou kytaru. Vystudoval konzervatoř G. Rossiniho (Pesaro, Itálie) obor klasická kytara a kompozice. V obou předmětech získal diplom za pouhých sedm let, přestože formální doba akademického studia je dvacet let. Zároveň se začal prosazovat jako nadaný pianista s citem pro jazzovou hudbu. Na slavné Berklee College of Music (Boston, USA) se věnoval studiu jazzu a moderní americké hudby, včetně rocku, hip hopu, reaggae apod.

V roce 1984 začal vystupovat nejen jako muzikant, ale také jako zpěvák na prestižních evropských koncertech a sklízel velké úspěchy. V roce 1990 mu producent Claudio Cecchett nabídl desetiletou smlouvu jako hráči na klávesy, doprovázejícího italského zpěváka Jovanottiho. Toto období pro Nabuka představuje bohatou uměleckou zkušenost a závratný umělecký vzestup.

V roce 1994 se setkává Erosem Ramazzottim a Pinem Danielem, kteří ho žádají, aby se jako klavírista a hudební aranžér účastnil jejich světového turné, které pořádají společně s Jovanottim. V průběhu turné skládá Nabuk pro všechny tři zpěváky několik písní, ze kterých se brzy stávají hity (Chisa se stai dormendo, Quando Sarai Lontana, Io ti cerchero, Serenata Rap).

Během těchto deseti let vystupování v největších halách, stadionech a divadlech světa se z NABUKA stal uznávaný profesionál, jeden z nejvyhledávanějších ve svém oboru. Tradičně se účastní všech důležitých italských hudebních akcí (např. Festivalbar) a věnuje se také spolupráci s mladými talenty v oblasti italské popové hudby. Je vyhledávaným lektorem a konzultantem v oboru hry na klávesové nástroje.

V roce 2004 se představil na festivalu v San Remo nejen jako produkční a autor písně, kterou zpíval Denny Losito, ale také jako dirigent orchestru. Tímto vystoupením nadchnul i nejvlivnější hudební kritiku. V roce 2005 se na žádost prestižního vydavatelství Emi Publishing zúčastnil světového konkurzu na realizaci kinematografické hudby. Získává výhradní smlouvu s Warner Corporation a specializuje se na hudbu k filmům.

V současné době Nabuk koncertuje po celé Itálii i Evropě jako zpěvák a vynikající klávesista. Zároveň se zabývá skládáním a produkcí hudby. Právě dokončuje vlastní CD s letním hitem THE CRAZY SUMMER NIGHT, které vyjde v létě 2014. Více o tomto hudebníkovi se dočtete na jeho stránkách zde.