Legendární Slade v Brně, hledáme předkapelu

Skupina Slade byla jednou z vůdčích skupin glam rocku a v době své největší slávy to byla komerčně nejúspěšnější skupina ve Spojeném království. Nejúspěšnějšími písničkami jsou skladby Far Far Away, My Oh My nebo skladba Merry Xmas Everybody (z prosince 1973), která je dodnes jednou z nejhranějších vánočních písniček.

Skupina byla pověstná svými bouřlivými živými koncerty a živou komunikací s publikem. V popularitě překonala všechny své glam rockové souputníky Wizzard, Sweet, T. Rex, Suzi Quatro, Smokie, Gary Glittera i Davida Bowieho.

Tvorba skupiny Slade významně ovlivnila další vývoj rockové hudby. Přestože jejich pokusy prorazit na americký hudební trh nebyly úspěšné, existuje mnoho amerických kapel, které přiznávají, že byly tvorbou skupiny ovlivněny. Cover verze jejich Cum on Feel the Noize v podání metalové skupiny Quiet Riot se umístila na 5. místě americké hitparády v roce 1983. Také basista skupiny KISS Gene Simmons potvrzuje, že pódiová show byla ovlivněna skupinou Slade.

Tato glamrocková legenda zahraje v brněnském Bobycentru v pátek 28.11.2014. Začátek je plánován již na 18,30 hodin, protože součástí programu budou také dvě předkapely. Jedna z předkapel bude vybrána v soutěži, kterou pořádající agentura Brnokoncert vyhlašuje na svých stránkách www.brnokoncert.cz. Zájemci mohou zaslat demo CD své kapely na adresu Brnokoncert, Minská 15, 616 00 Brno. Z těchto CD porota vybere kapelu, která pak bude mít možnost odehrát 40timinutový koncert. Uzávěrka pro zasílání CD je 30.10.2014.