Lenny

Lenny, talentovaná zpěvačka a písničkářka, se na letošních hudebních cenách Anděl stala vítězkou hned ve čtyřech kategoriích: zpěvačka roku, album roku, skladba roku i videoklip roku.

Lenka Filipová se narodila v Praze do umělecké rodiny folkové zpěvačky a šansoniérky Lenky Filipové a architekta Borise Drbala. Její dědeček byl divadelní a televizní herec Adolf Filip. Od útlého mládí hrála na klavír, zpívala a později začala také komponovat melodie a přidávat k nim text.

V roce 2013 podepsala smlouvu s vydavatelstvím Universal Music a v témže roce vydala své první autorské skladby na EP „All my love“ a „Fighter“, se kterými nadchla fanoušky napříč všemi generacemi a po právu byla označena za talent, který v Česku dlouho nebyl. Následovalo hudební ocenění Anděl za OBJEV ROKU.

V roce 2016 úspěšně odpromovala s titulem bakalář na londýnské univerzitě, kde studovala obor songwriting - písničkářství.

V září poslala do světa očekávanou debutovou desku „Hearts“. Hned v prvních třech týdnech se stala nejprodávanějším albem a singl Hell.o nejhranější českou skladbou v rádiovém éteru.