Brnokoncert, koncerty v Brně

Zlatá slavice zazpívá opět v Brně!

Místo: Hala Vodova v Brně, Vodova 108
Účinkující: Lucie Bílá, doprovodná skupina Petra Maláska
Konání: 06.05.2012 20:00:00

Z důvodu zdravotní indispozice se koncert přesouvá na 6. května 2012 od 20 hodin, místo konání Hala Vodova v Brně. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Mnohonásobná držitelka Zlatého slavíka, nejoblíbenější zpěvačka na poli české populární hudby - Lucie Bílá - se opět představí v Brně. Ve čtvrtek 26.4.2012 vystoupí s doprovodnou skupinou Petra Maláska v brněnské Hale Vodova. Zpěvačku, mezi jejíž největší hity patří písně jako „Ave Maria" „Láska je láska", „Trouba", „eSeMeS“, „Miluji tě" nebo „Jsi můj pán“, není nutné dlouze představovat. V oblasti popové hudby vydala Lucie Bílá celou řadu sólových alb, se kterými úspěšně dobývá žebříčky tuzemských hitparád. Za osudové lze označit setkání a dlouholetou tvůrčí spolupráci s autorskou dvojicí Soukup/Osvaldová, stejně tak jako jevištní „partnerství" s klavíristou a skladatelem Petrem Maláskem.

Od samého počátku devadesátých let ji můžeme sledovat ve většině významných muzikálů české scény (Bídníci, Zahrada rajských potěšení, Dracula, Krysař). Její domovskou scénou je Divadlo Ta Fantastika, jehož je spolumajitelkou a kde účinkovala téměř tři roky v titulní roli muzikálu Johanka z Arku, za kterou obdržela od Herecké asociace Cenu Thálie 2000 v oboru „opereta, muzikál“. Dále vystupovala v muzikálech Excalibur, Láska je láska, Elixír života a Carmen.

Za svůj největší dosavadní úspěch Lucie považuje svá dvě vystoupení na hudebním festivalu Pražské jaro 98. Podařilo se jí to jako první popové zpěvačce v historii. Jedno vystoupení bylo realizováno s Pardubickou filharmonií s dirigentem Douglasem Bostockem, druhé s Hudbou Hradní stráže a Policie ČR pod taktovkou Libora Peška. V oblasti vážné hudby spolupracuje s předními českými symfonickými orchestry, světovými sólisty a dirigenty.

Díky svému mimořádnému talentu, humoru, bezprostřednímu vystupování, ale i smyslu pro pomoc těm, kteří ji opravdu potřebují, se řadí mezi nejpopulárnější a nejoblíbenější osobnosti této země. Jistě i díky těmto faktům je mnohonásobnou držitelkou prestižních ocenění - televizních Cen TýTý, Českého slavíka, Cen akademie populární hudby (dříve Gramy) a mnoha dalších významných ocenění.
Nenechte si proto ujít jedinečný galakoncert v brněnské Hale Vodova ve čtvrtek 26.4.2012 od 20 hodin.

Zde si můžete připomenout Lucčino vystoupení v Brně v dubnu 2011:

 

http://www.luciebila.com/

Vstupenky zde