Brnokoncert, koncerty v Brně

Luno a The Prostitutes

Luno a The Prostitutes v klubu Mersey

18.11.2015 od 19:00 Klub Mersey, Minská 15, Brno

Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketart a prostřednictvím služeb SMSTICKET a Goout.cz

www.mersey.cz

Ve středu 18. listopadu 2015 přivítáme v klubu představitele alternativních stylů české hudební scény – pražskou skupinu Luno, která označuje svou tvorbu jako psychedelic pop, a formaci The Prostitutes, indie rockovou partičku pocházející taktéž z Prahy.

Hudební skupina Luno vznikla na konci roku 2009. Frontmankou kapely je Ema Brabcová známá z elektropopové Khoiby, která svého času předskakovala i The Cure v Berlíně. Dalším neméně známým členem Luna je basák Šmity, který kdysi s Emou založil Roe-deer, hrál v Prostitutes a za poslední roky několikrát procestoval Evropu jako zvukař Black Lips. Jan Janečka je bubeník prvního kalibru, který se proslavil v Southpaw, hrál s Glenem Hansardem a nyní hostuje občas s Republic of Two. Posledním členem je Martyn Starý, který je (navzdory svému jménu) z Luno nejmladší. I přes to si ale Martyn stačil vybudovat svým "zvukem kytary" na české indie scéně renomé. Martyn má ještě svou kapelu Holden Caulfield.

Kromě dvou řadových desek a dvou EP odehráli Luno už bezpočet koncertů nejen v České republice a na Slovensku. Úspěšný rok 2013 zakončili na podzim společnými pražskými koncerty s Placebo, Hurts a Au Revoir Simone.

Alternativní rocková skupina The Prostitutes se do klubu Mersey vrátí po necelých dvou letech. Formace vznikla v roce 2004 a hned následujícího roku v dubnu nahrála první EP obsahující písně „Look into my Eyes“, „She’s a Monster“, „She’s a Prostitute“ a „Sunshine“. Debut Get Me Out of Here byl jeden z nejvýznamnějších počinů roku na domácí scéně. Kapela si za něj vysloužila hned několik nominací např. od hudební stanice Óčko (objev roku, rocková kapela roku, klip roku) a časopisu Filter (kapela roku). Vydali zatím 1 EP a 3 studiová alba, přičemž to poslední Deaf to the Call produkoval světoznámý hudebník Martin Glover (Youth) stojící za alby Primal Scream, Futureheads, nahrávkami U2 nebo Depeche Mode, ale i za celým úspěchem The Verve. Sám je dlouholetým členem skupiny Killing Joke a s Paulem McCartneym má skupinu Firemen.

Nenechte si ujít skvělý koncert v Brně 18.11.2015 od 19 hodin!