Brnokoncert, koncerty v Brně

Michal David se vrací do Brna

Vstupenky exkluzivně: Ticketpro

Michal David – jeden z nejpopulárnějších českých zpěváků, skladatel a hudebník, symbol české pop music 80. let, který za svou kariéru prodal přes 3 miliony hudebních nosičů, se po roce vrací do Brna. V úterý 6. listopadu 2012 se Michal David představí na speciálním galakoncertu v Bobycentru. Vstupenky na tento koncert zakoupíte exkluzivně v síti Ticketpro.

V rámci tohoto koncertu Michal David představí jeho nejlepší lovesongy v podání symfonického tělesa a v instrumentálech, které tento interpret ještě nikdy neuvedl. Písně jako Největší z nálezů a ztrát, Každý mi tě lásko závidí, Je to blízko, Tak se lásko měj, Pár přátel, Nenapovídej, Vůně ženy, Discopříběh, Chtěl bych žít tak jak se má, Vidím tě všude a mnoho dalších uslyšíte v klasickém pojetí 26tičlenného symfonického orchestru pod taktovkou dirigenta Petra Chromčáka a klavíru, na který se bude zpěvák Michal David doprovázet osobně. Můžete se těšit i na skvělé hosty - vítězku Hlasu Československa Ivannu Bagovou a operní pěvecké trio La Gioia.


-----------------------------

Biografie

Michal David se narodil 14. července 1960 v Praze jako Vladimír Štancl. Studoval na pražské hudební konzervatoři a v roce 1976 založil jazzové kvarteto „Čtyři“ a získal ocenění „Hudebník roku“ na Pražských hudebních dnech. Připojil se ke skupině Kroky Františka Janečka, kde hrál a zpíval s Janou Kratochvílovou. Na hudebním festivalu Intertalent zvítězil s písní Nenapovídej a stal se novým popovým idolem. První sólové album vydává v roce 1980 a jeho hudba zní v divácky úspěšných filmech Vítr v kapse, Láska z pasáže, Discopříběh 1 a 2.

Po období útlumu se na konci 90. let vrací do veřejného a hudebního života písní Správnej tým, kterou složil pro český hokejový tým (v roce 1998 hokejisté v Naganu přiznali, že skladby Michala Davida byly jejich motivační oporou v šatně). Jeho píseň Dlouhá noc složená pro Helenu Vondráčkovou se stala hitem roku 2001, který ji podle Michala Davida tzv. „nakopl“. Svoje pevné místo v dnešním hudebním průmyslu potvrdil velkým koncertem za účasti mnoha svých bývalých i současných hudebních kolegů i vyprodané koncerty v rámci Megatour 2011.

Koncertuje, vystupuje na diskotékách, věnuje se tvorbě muzikálů (Kleopatra, Tři mušketýři, Angelika, mona Lisa, Děti ráje, Kat Mydlář) a komponování pro další umělce. Celkem vydal 14 alb.  Dvakrát po sobě se stal v letech 2010 a 2011 Zpěvákem roku v anketě o nejoblíbenější tváře a pořady televizních obrazovek TýTý a porazil tak dokonce i Karla Gotta.

 

Nenechte si ujít tento velkolepý galakoncert v rámci ČPP Classic Tour v Bobycentru 6.11.2012 od 20 hodin!