Brnokoncert, koncerty v Brně

Michal Horáček a hosté 2016

Oceňovaný textař, básník, publicista a spisovatel Michal Horáček se po roce chystá opět do Brna. Spolu se svými hosty představí ve čtvrtek 21.4.2016 v brněnském sále Sonocentrum recitál Na cestě, který vychází z alba Segrado (www.segrado.cz).

Album Segrado vzniklo v létě 2014 a bylo vydáno v říjnu téhož roku. Profilové album zpěváka Františka Segrada je koncipováno ve folkovém žánru a krátce po svém uvedení na trh se stalo nejprodávanějším albem v ČR. František Segrado má za sebou čtyřicet let účinkování v nejrůznějších skupinách, od folkových po rockové, a také účast na projektech, které Michal Horáček vytvářel s Petrem Hapkou (například Strážce plamene).

Tématem alba je životní zkušenost: vypravěčem písňových příběhů je šedesátiletý interpret. Vypráví o tom, co ti později narození dosud neměli příležitost prožít; a to se smutkem i humorem, které jsou vlastní každému velkému vypravěči. "Teprve za soumraku", říká, "je člověk schopen rozeznat na nebi hvězdy. Byly tam i dříve, ale plné světlo dne, které jinak věci vyjevuje, právě ty hvězdy skrývá. Není v tom nutně nějaká moudrost, je to jen schopnost uvidět to, co předtím člověku uniká. Ale i taková schopnost má svou cenu."

Mezi významné počiny Michala Horáčka patří např. lyrikál Kudykam, jehož libreto obsahuje přes 2000 veršů a který měl premiéru v roce 2009 ve Státní opeře (Praha) a Janáčkově opeře (Brno). Album Český kalendář (2013) obsahující 32 zhudebněných villonských balad dosáhlo "platinových" prodejů a získalo cenu Anděl jako Nejprodávanější album roku 2013 v ČR. V roce 2014 se představil s recitálem Mezi námi v Janáčkově divadle. Projekt, který byl vůbec prvním recitálem jeho písní, jehož se zúčastnil jako vystupující, obsáhl tři významné celky: v prvním představil autor textů spolupráci se skladatelem Petrem Hapkou, v dalším svůj úspěšný recitál Kudykam a ve třetím svůj poslední ucelený autorský projekt Český kalendář.

Recitál Na cestě Michala Horáčka, Františka Segrada a hostů je hudební událostí jara 2016. Vstupenky prodává exkluzivně síť Ticketpro (www.ticketpro.cz).

Info: www.michalhoracek.cz