Brnokoncert, koncerty v Brně

Michal Horáček: recitál Na cestě

Předprodej zahájen zde

Po roce se vrací textař a producent Michal Horáček do Brna. Na jaře se představil s recitálem Mezi námi v Janáčkově divadle, kde jej na podiu doprovázeli Ondřej Ruml, Lenka Nová a František Segrado. Po projektu Český kalendář, nejprodávanějším albu roku 2013, připravil i v roce 2014 další pozoruhodný projekt: album SEGRADO (www.segrado.cz). A právě na základech tohoto projektu vzniká recitál Na cestě, s nímž zavítá Michal Horáček a jeho hosté do brněnského Sonocentra 14.4.2015.

František Segrado má za sebou čtyřicet let účinkování v nejrůznějších skupinách, od folkových po rockové, a také účast na projektech, které Michal Horáček vytvářel s Petrem Hapkou (například Strážce plamene).
Ale až teď přichází zpěvák za publikem, které ho zná především z koncertů, s vlastním profilovým albem.

Tématem je tentokrát životní zkušenost: vypravěčem písňových příběhů je šedesátiletý interpret. Vypráví o tom, co ti později narození dosud neměli příležitost prožít; a to se smutkem i humorem, které jsou vlastní každému velkému vypravěči. "Teprve za soumraku", říká, "je člověk schopen rozeznat na nebi hvězdy. Byly tam i dříve, ale plné světlo dne, které jinak věci vyjevuje, právě ty hvězdy skrývá. Není v tom nutně nějaká moudrost, je to jen schopnost uvidět to, co předtím člověku uniká. Ale i taková schopnost má svou cenu."

Koncert Michala Horáčka, Františka Segrada a hostů je hudební událostí jara 2015.