Brnokoncert, koncerty v Brně

Nazareth v Brně

Rocková legenda se vrací do České republiky! Kapela Nazareth odehraje jediný koncert v ČR v Brně, a to 15.5.2015 v supermoderním sále Sono Music Club. Předprodej vstupenek zajišťuje exkluzivně síť Ticketpro.

Skupinu Nazareth, která byla založena v roce 1968, není nutné dlouze představovat. Nejslavnějšími hity této skotské kapely jsou písně Love Hurts a Dream On, které se zařadily mezi 100 nejlepších skladeb všech dob v žebříčku prestižního časopisu Rolling Stone. Jejich koncerty navštívilo v minulosti už více než 3 miliony fanoušků a Nazareth jsou a vedle kapel Rolling Stones, Deep Purple či Led Zeppelin považováni za jednu ze zásadních formací světové hudební scény. Dodnes naplňují koncertní sály a jejich hudba srší energií.

Skotská formace je v Česku skoro jako doma. Podobně jako Smokie i Nazareth zde mají obrovskou podporu českých fanoušků. V roce 2011 pro ně odehráli koncerty v Praze, Brně, Ostravě a Havlíčkově Brodě v rámci turné Big Dogz World Tour. O tom, že vazby kapely v ČR jsou silné, svědčí i fakt, že zde Nazareth nahráli živé album Big Dogz ve spolupráci      s českým muzikantem Pavlem Bohatým, který doprovázel kapelu na piano ve skladbě ´Butterfly´, a také že se frontman kapely zúčastnil rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí. V roce 2013 byl do kin uveden dokument o Nazareth pod názvem Nekonečný rockový mejdan.

Do Brna přijedou v novém složení - zpěváka Dana McCaffertyho, který ze zdravotních důvodů kapelu opustil, nahradil skvělý Carl Sentance - více o něm najdete zde

Návštěvníci brněnského koncertu se mohou těšit na průřez největšími hity i skladby z posledního alba Rock ’n’ Roll z r. 2014. Program večera rozšíří vynikající česká kapela, která obsadila 2.místo v soutěži na Idnes o "nej český kytarový riff" se skladbou Planeta Hieronyma Bosche II, artrocková legenda z Brna - PROGRES 2.

Skupina Progres 2 hraje od roku 1968 dodnes s přestávkami v letech 1971-1977 a 1990-1992. Skupinu založili Zdeněk Kluka, Pavel Váně, Jan Sochor a Emanuel Sideridis jako Progress Organization. Jejich první deska Barnodaj se stala dle kritiků časopisu Melodie deskou roku 1972. V roce 1978 poprvé představili experimentální audiovizuální projekt, první československou rockovou operu Dialog s vesmírem. Kromě zmíněných počinů se mezi jejich zásadní desky řadí alba Mauglí (1978), Třetí kniha džunglí (1982, dvojalbum), Mozek (1984), Změna! (1988) a Otrava krve (1990).

Zážitek z obou skvělých koncertů zcela jistě umocní také prvotřídní zvuk a unikátní prostor Sono Music Clubu. U toho nemůžete chybět!

http://www.nazarethdirect.co.uk/

http://www.progres2.org/