Nazareth

Nazareth vznikli v roce 1968 ve skotském Dunfermlinu. Od bezejmenného debutu v roce 1971 do dnešního dne vydali více než tři desítky nahrávek, jejich koncerty navštívilo více než 3 miliony lidí a spolu s kapelami Rolling Stones, Deep Purple či Led Zeppelin jsou považováni za jednu ze zásadních formací světové hudební scény.

Celosvětovou popularitu si získali především coververzí písně Love Hurts a skladbou Dream On, které se zařadily mezi stovku nejlepších skladeb všech dob v žebříčku prestižního časopisu Rolling Stone. Ostatně, o oblibě skladby Love Hurts svědčí i skutečnost, že je jednou z nejčastěji interpretovaných skladeb v pěveckých talentových soutežích jako X Factor či American Idol.

V kapele nadále působí jeden z původních členů – baskytarista Pete Agnew. Dana McCaffertyho na postu zpěváka nahradil v roce 2015 Carl Sentance, bývalý zpěvák švýcarské skupiny Krokus či britské formace Geeze Butler Band. Je členem skupiny Persian Risk a také pravidelně vystupuje se sólovým projektem klávesisty Deep Purple Dona Aireyho. Dan McCafferty ukončil koncertování s kapelou ze zdravotních důvodů.

Aktuální sestava: Carl Sentance – zpěv; Pete Agnew – spoluzakladatel skupiny, baskytara; Jimmy Murrison – kytara; Lee Agnew – bicí