Brnokoncert, koncerty v Brně

Petr Spálený & Apollo Band

Místo: Sál Stadion, Kounicova 22, Brno
Účinkující: Petr Spálený, Apollo Band
Konání: 14.02.2011 20:00:00

Na „valentýnské“ pondělí 14.2.2011 rozezní brněnský Sál Stadion stálice na scéně české popmusic, na které úspěšně působí již více jak 40 let - Petr Spálený (* 22. března 1944 v Praze), český hudebník, skladatel, kytarista, flétnista, bubeník a zpěvák.

Začínal již koncem 50. let 20. století jakožto amatérský big-beatový hudebník, nejprve hrál na bubny, později během vojenské základní služby i na kytaru a flétnu. Profesionálně se hudbě věnuje od roku 1967, kdy přijal nabídku Jiřího Štaidla na angažmá v tehdejším hudebním divadle Apollo. V témže roce vychází jeho první gramofonová deska. Z té doby pocházejí i první hity Petra Spáleného, např. Plakalo bejby.

Později působil i jako hudební skladatel, složil hudbu pro všechna představení Divadla Jiřího Grossmanna, napsal hudbu k televiznímu pořadu Zajíc v pytli. Zahrál si několik drobných rolí i v několika českých filmech.

Repertoir není vymezen jediným stylem. Pohyboval se od rocku a popu přes country music až k experimentální tvorbě (Zvon šílencův, dvojalbum Podoby). V textech i způsobem zpěvu od hravého humoru a ironické skepse až k přemýšlivé introspekci v textech autorů jako je Zdeněk Rytíř, Pavel Vrba, Vladimír Poštulka, Eduard Pergner, Michal Horáček, Eduard Krečmar či Josef Fousek. Je pozoruhodný svým zvláště originálním příjemně nevtíravým způsobem zpěvu, který často připomíná melodickou recitaci nebo zpívané pobrukování melodie.

Od roku 2001 koncertuje s kapelou Apollo Band ve složení: Stanislav Jelínek a Fredy Bittner (kytary, zpěv), Pavel Krejča (keyboards), Tomáš Zahradnický (bass), Jiří Jirsa (drums). Petr Spálený s kapelou a textařem Zdeňkem Rytířem připravuje nahrávku a vydání nového řadového alba.

Kompletní diskografii najdete zde http://www.petrspaleny.cz/diskografie.htm

Video - Plakalo Baby - http://www.youtube.com/watch?v=SXa3wMc8rQ0

Stálice na scéně české popmusic Petr Spálený & Apollo Band