Petr Spálený. Koncert jako sebrané spisy

Tradiční jméno české pop music, Petr Spálený, vystoupí v ostravském Domě kultury v úterý 13. prosince. Původně měl Spálený koncertovat v Ostravě na konci září, koncert byl ale přeložen. „Posluchači uslyší přehled více než čtyřicetiletého repertoáru,“ slibuje interpret.

Nemůže tomu být snad ani jinak. Petr Spálený vystoupí i se svojí skupinou Apollo Beat, která ho provází už desítky let. „Nejstarší píseň na připravovaném koncertě v Ostravě bude z roku 1967, tehdy vyšla na mojí první desce. Jmenuje se Plakalo Baby a singl tehdy vydal Supraphon,“ upřesňuje Petr Spálený.   A dodává, že koncert bude něco na způsob sebraných spisů, jakýsi přehled toho, co dělal více než čtyřicet let.

Sedmašedesátiletý zpěvák má v Ostravě stálou posluchačskou základnu. Naposledy zde vystupoval v loni na podzim. „Koncerty v Ostravě jsou moc pěkné. Kromě Domu kultury hodně hráváme také v Parníku. A velmi dobře znám i ostravské hotely. Jezdíváme po Moravskoslezském kraji i několik dní v kuse a v Ostravě jsme ubytovaní. Ostrava je mi tak důvěrně známá,“ říká Spálený.

V posledních třech letech spolu se svou skupinou natočil zpěvák několik CD. Vyšel živý koncert jménem Petr Spálený a Apollo live nebo troj CD jménem Dítě štěstěny. „Obsahuje písně od roku 1967 až do roku 2010,“ upřesňuje Petr Spálený. Nyní vzniká nové album ve spolupráci s textařem Zdeňkem Rytířem. „Zatím nemáme ani pracovní název. Titul se většinou tvoří podle písničky, která člověku nejvíc přiroste k srdci. A písničky ještě nemáme všechny,“ konstatuje zpěvák.

 

Co: Petr Spálený a Apollo Band

Kdy: úterý 13. prosince od 20 hodin

Kde: Dům kultury města Ostravy

Předprodej: OIS Elektra
                      OIS Přívoz
                      OIS Věž
                       OIS Svinov
                      OIS letiště Mošnov

Vstupné: 490,- / 390,-