Brnokoncert, koncerty v Brně

Priessnitz opět v Mersey

Vstupenky: Ticketpro, Ticketportal, Ticketart

Kapela má původ už v 80. letech jako punkové seskupení Chlapi z práce, název Priessnitz přijali během roku 1989. Prvotní osazenstvo kapely tvoří Jaromír Švejdík - zpěv, Petr Kružík - kytara, Libor Halíček - basa, Ladislav Kolompár - bicí. V roce 1991 nahrávají první album nazvané Freiwaldau (německý název Jeseníku), které o rok později vychází na značce Legend. Syrová deska obsahuje také skladbu Sny, jež se stává hitem a kapelu provází až do dneška. 

Během své kariéry kapela vydala celkem 8 alb – kromě výše zmíněné desky to jsou: Nebel (1993), Hexe (1994), Seance (1996), soubor akustických verzí starších věcí obohacený o novinky Děláže a Město duchů Potichu? (1997), Zero (2001), Playlist nahraná v takřka domovském klubu Akropolis (2004) a Stereo (2006).

Jaromír Švejdík je ale znám i z dalších svých projektů - díky kapele Umakart anebo díky spojení s Jaroslavem Rudišem na železničářské trilogii komiksů Alois Nebel. 

Jestli se dá nějaká česká kapela označit za kultovní, tak jsou to právě Priessnitz. Nenechte si ujít koncert v Mersey klubu 21.12.2012 od 20 hodin!

Pozor, bude omezena kapacita!

www.mersey.cz, www.brnokoncert.cz, www.priessnitz.com