Brnokoncert, koncerty v Brně

Do klubu Mersey přijedou Psí vojáci osobně

Místo: Klub Mersey, Minská 15, Brno
Účinkující: Psí vojáci
Konání: 19.05.2011 20:00:00

Pražská kapela, jejíž ústřední postavou je zpěvák, pianista, skladatel a textař Filip Topol, oslavili na podzim 2009 třicet let své existence. Poprvé veřejně vystoupila roku 1979 na legendárních Pražských jazzových dnech (většině z nich bylo tehdy 13 let!) a vzápětí se stala předmětem zájmu Státní bezpečnosti, takže nemohla veřejně vystupovat a účastnila se jen soukromých undergroundových akcí. Během několika let skupina prošla změnami stylu i obsazení. Zpočátku textařsky spolupracovala s Filipovým bratrem Jáchymem, později začal skládat texty sám Filip. Od poloviny 80. let kapela vystupovala pod krycím názvem P.V.O. (Psí vojáci osobně) a její domovskou scénou se stal pražský Juniorklub Na Chmelnici (nyní působící v Paláci Akropolis).

Po devětaosmdesátém se Psí vojáci stávají oblíbenou koncertní atrakcí a kromě klubových koncertů se účastní i řady festivalů. Podnikli klubová turné po Maďarsku, Rakousku, Německu, Holandsku a Japonsku, představili se na festivalech v Belgii (Eurorock s Jesus and Mary Chain) a ve Francii (Belfort s Carlosem Santanou). Jejich písně byly použity ve filmech (Žiletky režiséra Zdeňka Tyce, kde si Filip Topol zahrál hlavní roli), podíleli se i na scénické hudbě k několika divadelním představením. Hudba Psích vojáků má kořeny ve světovém undergroundu, značný je však i vliv skladatelů druhé půle 18. století. Více o kapele najdete na www.psivojaci.cz.

Kapela zahraje v klubu Mersey ve čtvrtek 19.5. od 20 hodin. Po skončení koncertu bude následovat tradiční Oldies party.

Vstupenky na koncert zakoupíte v sítích Ticketpro a Ticketportal a v tradičních brněnských předprodejích, jejichž seznam najdete na www.brnokoncert.cz

Informace: 541 240 623

Do klubu Mersey přijedou Psí vojáci osobně