Brnokoncert, koncerty v Brně

Suzi Quatro 2015 Brno

Legenda glamrocku Suzi Quatro přijíždí do ČR!

11.11.2015 od 20 hodin Lucerna Velký sál, Praha – předkapela Progres 2

12.11.2015 od 19 hodin Bobycentrum, Brno – předkapela Keks

Vstupenky v ceně od 890 Kč na pražský a od 690,- na brněnský koncert jsou v prodeji exkluzivně v síti Ticketpro (www.ticketpro.cz). Vstupenky do mobilu zakoupíte přes SMS TICKET (www.smsticket.cz).

 

Zpěvačka, která loni slavila 50 let na scéně, vystoupí ve středu 11. listopadu 2015 ve Velkém sále Lucerny v Praze a o den později v brněnském Bobycentru. Suzi Quatro, rodačka z Detroitu, vydala v 70. letech sérii hitů, které získaly popularitu spíše v Evropě a Austrálii než v její vlasti. V letech 1973 a 1980 získala 6 ocenění časopisu Bravo. V roce 2010 byla uvedena do Síně slávy. Prodala přes 50 miliónů desek, její poslední deska vyšla v roce 2011. Zpěvačka pokračuje v koncertování po celém světě a kromě toho je i rozhlasovou moderátorkou.

Suzi Quatro byla první ženou, která v rocku převzala do té doby výhradně mužskou dominantní roli v rámci kapely jako zpěvačka i muzikantka. V zásadě byla první rockovou frontwoman. Za svůj vzor ji označila Chrissie Hynde z The Pretenders i baskytaristka legendárních Talking Heads Tina Weymouth. Měla také přímý vliv na The Runaways a Joan Jett.

Objevila se v řadě filmů, mimo jiné v jedné epizodě detektivní série Dempsey a Makepeaceová nebo Vraždy v Midsomeru. Účinkovala také v divadle a v současné době moderuje každý týden vlastní rock and rollový pořad v britské rozhlasové stanici BBC 2.

Detailněji jsme její kariéru představili ve dvou dílech seriálu:

Začátky kariéry http://www.brnokoncert.cz/jak-zacala-kariera-suzi-quatro/

Éra největší slávy http://www.brnokoncert.cz/era-nejvetsi-slavy-suzi-quatro/

V brněnském Bobycentru program večera rozšíří vystoupení skupiny KEKS. Kapela KEKS působí na naší rockové scéně již přes 30 let. Koncertuje v sálech a v hudebních klubech po celé ČR s vlastními skladbami, rockovými vypalovačkami i ploužáky. Dále kapela vystupuje na významných festivalech, jako je Votvírák, Sázavafest, Benátská noc a další. Vše o této kapele naleznete na stránkách http://www.keksrock.cz/