Brnokoncert, koncerty v Brně

Suzi Quatro v Brně

Pozor! Koncert byl původně plánován do Bobycentra, avšak z technických důvodů se přesouvá do Haly Vodova v Brně, haly s větší kapacitou. Termín koncertu zůstává beze změny. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a není potřeba je vyměňovat. Pro držitele zakoupených vstupenek budou vyblokována místa k sezení v rámci místenkového systému podle rozložení cenových kategorií v sále. Zakoupené vstupné se nevrací. Pro zajištění bezproblémového usazení návštěvníků koncertu budou na místě přítomny hostesky.

Vstupenky na podzimní koncert zakoupíte v síti Ticketpro v ceně od 690,-. Cena se bude zvyšovat 1.10., takže s nákupem neváhejte!

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Hudební ikona sedmdesátých a osmdesátých let, americká zpěvačka a baskytaristka Suzi Quatro, míří do Brna. Tahle dáma, která v neposlední řadě také prolomila tabu role žen instrumentalistek v rocku, se představí na jediném koncertě v ČR v brněnské Hale Vodova ve čtvrtek 17. 10. 2013 a ukáže, že je stále čilá a aktivní. Čas jí přidal v dobrém na rozhledu a zkušenosti, ale neubral nic na energii a šarmu.

V programu uslyší návštěvníci všechny zásadní písně jejího repertoáru: od A Girl Like Me, přes Rocking In the Free World čí Can the Can po samozřejmě nesmrtelné Stumblin In a If You Can’t Give Me Love. Na pódiu podpoří svoji kapelnici skupina vysoce kvalitních rockových muzikantů včetně brilantní dechové sekce, jíž velí renomovaný britský saxofonista Ray Beavis, který se objevil i v dechové sekci Irish Horns na albu London Calling legendárních The Clash. Má za sebou studiovou či koncertní spolupráci s takovými veličinami, jako jsou Graham Parker, Shakin Stevens, U2, The Boomtown Rats, Rory Gallagher, Cliff Richard, Cliff and the Shadows, Elvis Costello nebo Phil Lynott.

Suzi Quatro, vlastním jménem Suzi Quatrocchio, se narodila 3. 6. 1950. V dětství a mládí se učila na klavír a bicí, a když jí bylo 14 let, otec jí dal první baskytaru Fender Precision (kterou vlastnila ještě v roce 2007). Svou první skupinu – Suzi Soul & The Pleasure Seekers - založila se svými sestrami ještě v tom samém roce. Tato dívčí kapela absolvovala mimo jiné turné po amerických vojenských základnách, Suzi později popisovala bez sentimentu, jak musely nosit minisukně a paruky, a většina vystoupení se odehrávala v kabaretech, kde záleželo víc na tom, jak vypadají, než jak jim to hraje a zpívá.

V roce 1970 Suzi pozval do Anglie producent Mickie Most, který si jí získal příslibem podpořit jí ve vlastní kariéře a „udělat novou Suzi Quatro“. Předtím totiž dostala nabídku od ředitele amerických Electra Records, aby se stala „novou Janis Joplin“, která by zaplnila mezeru po zemřelé legendě, to ale interpretka odmítla. Dala tedy přednost vlastní kariéře ve Velké Británii, což jí přineslo v sedmdesátých letech úspěchy a řadu hitů: Can The Can (1973, 1. místo anglické hitparády), 48 Crash (1973), Devil Gate Drive (1974, 1. místo v Anglii), If You Can´t Give Me Love (1978) nebo duet s Chrisem Normanem ze Smokie Stumblin´In (1979).

Suzi Quatro byla první ženou, která v rocku převzala do té doby výhradně mužskou dominantní roli v rámci kapely jako zpěvačka i muzikantka. V zásadě byla první rockovou frontwoman. Za svůj vzor ji označila Chrissie Hynde z The Pretenders i baskytaristka legendárních Talking Heads Tina Weymouth.

Suzi Quatro se objevila v řadě filmů, mimo jiné v jedné epizodě detektivní série Dempsey a Makepeaceová nebo Vraždy v Midsomeru. Účinkovala také v divadle a v současné době moderuje každý týden vlastní rock and rollový pořad v britské rozhlasové stanici BBC 2.

Před samotným vystoupením Suzi Quatro  zahraje přerovská skupina Ginger. Kapela vznikla v červnu roku 2010. Jejím členům Michalu Melovi, Kubovi Veselému a Romanu Melovi se od té doby již podařilo vydat vlastní CD, zúčastnit se brněnského Čarodějálesu, zvítězit v soutěži Rocková Olomouc a dělat předskokany slavné britské legendě Status Quo na koncertě v Olomouci. Vše o kapele najdete zde http://bandzone.cz/theginger


 

www.brnokoncert.cz

www.ticketpro.cz

www.suziquatro.com