Brnokoncert, koncerty v Brně

Swingový ples 2014

Sestry Havelkovy - Žabovřeský swingový ples

Mersey Klub, Minská 15, Brno

od 20.00 do 04.00

Agentura Mersey uvádí druhý swingový ples pro Žabovřesky.

V sobotu 25.1.2014 se v klubu Mersey opět sejdou příznivci kvalitní swingové hudby 30. a 40. let. Bude se zde konat již druhé pokračování Swingového plesu pro Žabovřesky. Od 20 hodin k poslechu a tanci zazpívají vynikající Sestry Havelkovy s kapelou.

Kvarteto Sestry Havelkovy vzniklo osamostatněním dámské vokální sekce Originálního pražského synkopického orchestru. Do té doby (1994) existovalo pouze trio, v němž se jednotlivé členky střídaly podle odchodů a příchodů na mateřskou dovolenou. V momentě, kdy se ocitly v počtu čtyř netěhotných, nechtěly se už opustit a začaly zpívat čtyřhlasně...
V roce 1995 odcházejí Sestry Havelkovy společně s Ondřejem Havelkou z OPSO a stávají se součástí nového orchestru Melody Makers Ondřeje Havelky. Zároveň však pokračují v sólových aktivitách. Budují si svůj malý orchestr pod vedením kapelníka Jaroslava Šimíčka a natáčejí druhé album Bláznivý den - tentokrát z písní českého swingového autora Jiřího Traxlera.

Sestry Havelkovy se po celou dobu své existence věnují přednesu výhradně písní o lásce z doby meziválečné, v případě své druhé desky Bláznivý den, i z doby pozdější. Osudovým se stalo setkání s panem Jiřím Traxlerem, hitmakerem předválečné éry a jedním z mála žijících autorů té doby. Při své návštěvě v Praze byl uváděn jako živá legenda, Sestry Havelkovy v něm však okamžitě objevily přitažlivého muže s nehasnoucí jiskrou v oku. Společná setkání vyústila v přátelství...

Po vystoupení Sester Havelkových se hudební produkce ujme DJ Olaf, který bude hrát swing až do časných ranních hodin.

Vstup na ples pouze ve společenském oděvu.
 

Vstupenky

Cena vstupenky bez místenky 290,-, s místenkou a občerstvením 390,-.
Předprodej místenkových vstupenek probíhá v síti Ticketpro, nemístenkové zakoupíte také v sítích Ticketportal a Ticketart.
Vstupenky lze zakoupit i v trafice v budově klubu Mersey.

Zasedací pořádek naleznete zde.

Informace na telefonním čísle 541240623.