Brnokoncert, koncerty v Brně

Tony Ducháček a Garage zahrají v klubu Mersey

Místo: Klub Mersey, Minská 15, Brno
Účinkující: Tony Ducháček + Garage
Konání: 26.01.2012 20:00:00

Ve čtvrtek 26.1. se v brněnském klubu Mersey uskuteční další z koncertů českých kapel. Pozvání přijala legendární pražská rocková kapela, jejíž historie sahá až do roku 1979. Skupina Garage byla založena basákem Ivo Pospíšilem právě v tomto roce přímo v jedné garáži na pražském předměstí v Klukovicích. V průběhu 80.let Garage (tehdy pod názvem Garáž) patřila k nové generaci mladých nezávislých kapel inspirovaných punkem, postpunkem, pub rockem a novou vlnou.

Zatímco starší generace českých undergroundových kapel (Plastic People of the Universe, DG 307) vytvářela ponuřejší skladby inspirované Frankem Zappou, The Fugs, Velvet undergroundem, Captainem Beefheartem, minimalistickou a experimentální klasickou hudbou, nová generace kapel, reprezentovaná Garage byla více přímým rock and rollem.

Za komunistického režimu v průběhu 80.let bylo kapele zřídka dovoleno hrát oficiálně. Po revoluci 1989 zažila Garage jakýsi vrchol své kariéry - rozsáhle vystupovala a cestovala po Čechách a západní Evropě. Předskakovala také na koncertě Iggyho Popa v Praze.

Vše o kapele se dočtete na www.garageband.cz

Vstupenky v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketart. V Brně v obchodech Indies, Dům pánů z Lipé, Brněnské kulturní centrum na Běhounské, Wolf Music a CK Orange Travel v přízemí OC Galerie Vaňkovka

Obsazení

    Tony Ducháček - zpěv, texty

    Joe Karafiát - sólová kytara

    Honza Macháček - kytara

    David Fikrle - baskytara

    Jarda Jeřábek - saxofon

    Tonda Pěnička - bicí

    Robert Jína j.h.

Tony Ducháček a Garage zahrají v klubu Mersey