Brnokoncert, koncerty v Brně

Věra Martinová - Jubileum 55 Tour

7.7.2015    S politováním oznamujeme, že koncert Věry Martinové, který se měl konat 3.9.2015 na Tenisových kurtech BLTC v Brně, se neuskuteční. Koncert se ruší ze zdravotních důvodů. Náhradní termín není stanoven, proto vstupenky je možné vrátit v místě, kde byly zakoupeny.

Děkujeme za pochopení.

=================================

První dáma českého country slaví půlkulaté výročí narození a míří do Brna!

Ve čtvrtek 3.9.2015 se v Brně na Tenisových kurtech BLTC v Lužánkách představí Věra Martinová, první dáma českého country, rodačka z Opočna. Velký letní country večer, v rámci kterého bude Věra slavit půlkulaté výročí svého narození, se uskuteční pod širým nebem od 19 hodin a předprodej vstupenek zajišťuje exkluzivně síť Ticketpro.

Prvním větším úspěchem na hudební dráze Věry Martinové (vl.jménem Věry Šolínové) bylo druhé místo na festivalu Mladá píseň v Jihlavě. Následovalo první profesionální angažmá v Orchestru Gustava Broma a v letech 1982-1986 vystupování s dívčí country kapelou Schovanky.

Jistým zlomem v její kariéře byl nejen odchod ze zavedených Schovanek na sólovou dráhu, ale především nazpívání hitu Malý dům nad skálou, a to už pod jménem Věra Martinová. Hitová série pokračovala písničkami Až na vrcholky hor (1987) či Dala jsem lásku řekám (1988) a debutovým albem Dál jen vejdi (1989). Vlastní country kapelu Gram založila Věra Martinová v roce 1987.

Kromě této skupiny natočila také desku se sestavou svých hudebních přátel. Alby Zvláštní způsoby (1996) a Příběhy (1998) se první dáma naší country music přiklonila - také díky spolupráci s první dámou našeho folku Pavlínou Jíšovou - ke komornější a folkově laděné hudbě. Návratem ke kořenům by se pak dala nazvat znovu obnovená spolupráce se Schovankami, jejímž výsledkem je album Svět je plnej různejch řečí (2002, produkce Věra Martinová) a stejnojmenné koncertní turné (2003)

Na svém posledním CD Věřím svým snům Věra Martinová spolupracovala s britským zpěvákem, písničkářem a kytaristou Jamie Marshallem, který je autorem hudby k více jak polovině písní a vystupuje na něm i jako interpret. V posledních letech se Věra Martinová stala hvězdou mnoha letních country a folkových festivalů.

Během své kariéry vydala celkem dvanáct desek, z nichž je několik zlatých a jedna platinová. Jako moderátorka i zpěvačka se také podílela na úspěšném cyklu živých koncertů České televize "Svou káru táhnem dál"