Brnokoncert, koncerty v Brně

Unikátní projekt pokračuje, představí nový program!

Místo: Bobycentrum, Brno
Účinkující: Vivaldianno
Konání: 23.05.2012 20:00:00

VIVALDIANNO 2012

JAROSLAV SVĚCENÝ, MICHAL DVOŘÁK a hosté...

VSTUPENKY V SÍTI TICKETPRO ZDE

Termíny:

21.5.2012 DKMO Ostrava
22.5.2012 Kino Metropol Olomouc
23.5.2012 Bobycentrum Brno

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený a rockový klavírista a autor projektu Michal Dvořák si dál hrají s klasiky a proměňují své hudební sny v realitu ještě odvážněji! Po multiplatinovém CD, vyprodaném koncertním turné a zdařilém DVD Vivaldianno přicházejí s pokračováním mimořádně úspěšného projektu.
Velké sály, početnější orchestr, klipy a videoprojekce z unikátní Expedice Pandurango aneb cesta za bohem hudby, mezinárodní hosté, posílená zvuková a světelná technika s nejmodernějšími technologiemi a především nové skladby z chystaného CD lákají na koncerty Vivaldianno v roce 2012 i návštěvníky loňského turné.
Všem pak nabídne nezapomenutelný mix žánrů, kultur a generací, známé tóny klasiků v moderním a často tajuplném hávu, špičkové muzikanty a tanečníky, nečekaná spojení a souvislosti, od bílého kapesníčku pod bradou houslového virtuosa přes etnické hudební nástroje až po doprovodné filmové projekce z cyklu „Pandurango – cesta za Bohem hudby“.

„Loni jsme se potýkali s tím, že pořadatelé nevěděli, kam Vivaldianno zařadit. Mezi klasiku nebo alternativu, folk, rock, pop nebo snad country? Vyprodaná představení a přidávané odpolední koncerty vyřešily vše za nás. Letošní turné proto můžeme připravit v plné parádě a přidáme také další upravené skladby z připravovaného CD s pracovním názvem VIVALDIANNO mmxII. Plánujeme uvést skladby Bacha, Mozarta a Musorgského. Záleží, co všechno stihneme...“ říká Michal Dvořák.
„Jsem především interpret klasické hudby, tedy z velké části skladeb, které vznikly v dávné či nedávné minulosti. Vivaldianno je ale pro mne nadčasovým projektem, který propojuje minulost se současností a vytváří most lidem všech generací, kteří si cestu ke klasice teprve hledají. Nikdy bych nešel do multižánrového projektu deklasujícího klasickou hudbu, ale Michal Dvořák či Radim Hladík jsou pro mne muzikantské autority, které skvěle umí skloubit současné zvukové možnosti s akustickou  hudbou. Běžných úprav barokní hudby existují tisíce, ale ve Vivaldiannu se pracuje s dynamikou, frází, agogikou, takže máte pocit, že ta hudba takto vznikla. Je to širokospektrální a pestrobarevný festival tónů, který odbourává často zkostnatělé hudební škatulkování. Klasickou hudbu v originále zbožňuji celý život, ale Vivaldianno je projekt, který mně umožnil podívat se na ni z jiného břehu. I klasika totiž podléhá módě a momentálnímu vkusu posluchačů. Je fantastická, geniální, ale není to dogma. A v tomto duchu vzniká i nové CD VIVALDIANNO mmxII , dodává Jaroslav Svěcený.
 
Houslový virtuos Jaroslav Svěcený a autor projektu Vivaldianno Michal Dvořák si pro koncerty v roce 2011 vybrali osvědčené spoluhráče, kteří se objevili už na multiplatinovém CD Vivaldianno MMVIII i na DVD Vivaldianno Live 2009: Jiří Janouch - kytarista a mistr zvuku na CD Vivaldianno MMVIII, Michal Pelant - elektrická kytara, Tomáš Waschinger - bicí. Základ smyčcového orchestru tvoří nová posila projektu - Heroldovo kvarteto. Mezi hosty nebudou chybět hráč na exotické didgeridoo Aleš Doležálek, bolívijští hudebníci Jaime Garvizu, Ronald Wilson S. Rudon a Carlo Zegara z Peru.

www.vivaldianno.cz