Brnokoncert, koncerty v Brně

Vladimír Václavek v klubu Mersey

Vladimír Václavek

Hosté: Hlinomazův apetit a Igor Malijevský

Předprodej: Ticketpro, Ticketportal, Ticketart

 

Ve středu 5.12. od 20 hodin se do klubu Mersey po úspěšném vystoupení s Ivou Bittovou vrací Vladimír Václavek. Tentokrát se zde představí v rámci první z řady Večerů undergroundu. Koncertní program tohoto večera rozšíří formace Hlinomazův apetit s básníkem Igorem Malijevským.

Svébytný hudebník a textař Vladimír Václavek patří k základním kamenům tzv. brněnského alternativního rocku, jeho žánrové rozpětí je však mnohem širší. Jmenujme např. projekt E s Josefem Ostřanským vycházející z minimalismu a avantgardního rocku, projekt Domácí lékař byl inspirován moravskými a českými lidovkami a jidiš písněmi, mezinárodní projekt Rale blížící se k world music, nelze opomenout ani jeho sólovou výrazně meditativní tvorbu, česko-německé expresivně-rockové uskupení Klar nebo spolupráci s Deep Sweden  Kromě výše uvedeného se nárazově potkává s expresivní zpěvačkou a houslistkou Ivou Bittovou při různých projektech a spolupracích, a to už od poloviny 80. let, kdy stáli u zrodu alternativně rockového uskupení Kolektiv, které po opětovném založení přejalo název Dunaj. V současné době vystupuje i sólově.

Program večera doplní kapela Hlinomazův apetit. Jádro Hlinomazova apetitu tvoří písničkářka, zpěvačka a kytaristka Katka Šarközi a multiinstrumentalista Lumír von Bejda (klasická a elektrická kytara, perkuse, foukací harmonika), kteří od roku 2003 (a nepravidelně i dříve) vytvářejí hudební aranže básnickým textům Igora Malijevského.  V současné době vystupuje Hlinomazův apetit nejčastěji v základní sestavě s příležitostným hostem Lukášem Kutou. V dubnu 2012 mělo v divadle Černá labuť premiéru nové celovečerní představení "Tanec po střepech", založené na poloimprovizovaném doprovodu ke třem rozsáhlejším baladám.

 

Info o účinkujících:

http://www.vaclavek.eu/vladimir/

http://bandzone.cz/hlinomazuvapetit