Časový harmonogram koncertu Slade

Před Slade a Progres 2 v Brně zahraje Tom Jegr and Gang

V pátek 28. listopadu 2014 se v brněnském Bobycentru na podiu sejdou dvě velké legendy rocku: britští glamrockoví Slade a skupina Progres 2 z Brna. Součástí programu však bude také vystoupení předkapely, která zvítězila v soutěži vyhlášené pořádající agenturou Brnokoncert. Vyhodnocení této soutěže proběhlo 30.10. a nyní již víme, že se předskokanem stala partička Tom Jegr and Geng. Skupina Tom Jegr and Gang vznikla v roce 2006. Bluesově laděný repertoár čerpá téměř výhradně z vlastní tvorby, na které se podepsal vliv Stevie Ray Vaughana. Více o kapele najdete zde: http://bandzone.cz/tomjegrandgang

Do soutěže se přihlásilo 24 kapel, jejichž výkony posoudilo 5 členů komise. V prvním poslechu byl zúžen výběr na 12 kapel. Přehled účastníků soutěže a kompletních výsledků je k dispozici zde http://www.brnokoncert.cz/vyhodnoceni-souteze-o-predkapelu-slade/

Skupina Slade byla jednou z vůdčích skupin glam rocku a v době své největší slávy to byla komerčně nejúspěšnější skupina ve Spojeném království. Nejúspěšnějšími písničkami jsou skladby Far Far Away, My Oh My nebo skladba Merry Xmas Everybody (z prosince 1973), která je dodnes jednou z nejhranějších vánočních písniček.

Skupina byla pověstná svými bouřlivými živými koncerty a živou komunikací s publikem. V popularitě překonala všechny své glam rockové souputníky Wizzard, Sweet, T. Rex, Suzi Quatro, Smokie, Gary Glittera i Davida Bowieho.

Tvorba skupiny Slade významně ovlivnila další vývoj rockové hudby. Přestože jejich pokusy prorazit na americký hudební trh nebyly úspěšné, existuje mnoho amerických kapel, které přiznávají, že byly tvorbou skupiny ovlivněny. Cover verze jejich Cum on Feel the Noize v podání metalové skupiny Quiet Riot se umístila na 5. místě americké hitparády v roce 1983. Také basista skupiny KISS Gene Simmons potvrzuje, že pódiová show byla ovlivněna skupinou Slade.

Průvodcem večera bude legendární DJ Jindra Eliáš, bude vás bavit nejen v mezičase, kdy se budou chystat kapely ke svým vystoupením, ale zahraje i k poslechu a tanci na Oldies party, která bude následovat po skončení všech koncertů.

Časový harmonogram večera:

19:00 Tom Jegr and Gang

20:00 Progres 2

21:00 Slade /UK/

22:30 Oldies party s DJ Jindrou Eliášem