Nazareth přijedou do Česka s novým zpěvákem – Carlem Sentancem

Fanoušky rockové legendy Nazareth zabolela zpráva, když v létě 2013 Dan McCafferty oznámil, že ze zdravotních důvodů opouští kapelu.  „Je mi to moc líto, že mě zdraví donutilo ukončit koncertování s Nazareth, ale doufám, že kluci budou pokračovat s novým zpěvákem a že ho budete podporovat stejně jako mě,“ uvedl McCafferty ve zprávě pro fanoušky na webu kapely.

V únoru 2014 jej nahradil Linton Osborne, avšak v prosinci 2014 byla kapela kvůli Osbornově nemoci nucena zrušit několik koncertů a odložit turné po Spojeném království. V lednu Osborne na svém Facebooku oznámil odchod z Nazareth a o měsíc později kapela, kterou aktuálně tvoří její spoluzakladatel Pete Agnew (baskytara), jeho syn Lee Agnew (bicí) a Jimmy Murrison (kytara, v kapele působí již od 1994) na webu ohlásila nového zpěváka, kterým je vynikající Carl Sentance.

Carlova kariéra začala v Cardiffu v roce 1975, kdy vstoupil do skupiny Leading Star jako kytarista a později i zpěvák. V roce 1980 začal působit ve skupině Persian Risk reprezentující tzv. novou vlnu britského heavy metalu, jejímiž typickými představiteli jsou např. Judas Priest, Iron Maiden či Saxon. Poté, co se kapela v roce 1986 rozpadla, působil ve skupinách Geezer Butler Band (formace basáka z Black Sabbath), Paul Chapman´s Ghost či Krokus.

V roce 2006 navázal spolupráci s „nenápadnou legendou“, klávesákem z Deep Purple – Donem Aireym, s nímž spolupracuje dodnes. Rockovým znalcům jistě neunikly koncerty v březnu 2014 v Brně a Praze, na kterých Carl Sentance vystoupil s hvězdnými kolegy po svém boku: kromě již zmíněného Dona Aireyho to byl kytarista Jamiroquai Rob Harris, bubeník Darrin Mooney z Primal Scream a basák Claptona i Black Sabbath Laurence Cottle. Slavného klávesáka bude Carl doprovázet i letos v březnu na koncertech v Praze a ve Zlíně.

Kromě spolupráce s Aireym v roce 2012 Carl oživil starý projekt Persian Risk, v rámci kterého letos vydal album „Who am I“.

Na květnový koncert v brněnském Sonocentru Nazareth dorazí posíleni o tohoto zkušeného a kvalitního zpěváka. Jakkoliv je Dan McCafferty nenahraditelný, kapela pokračuje v souladu s jeho přáním v koncertování. V Brně se tedy představí ve složení: Carl Sentance – zpěv; Pete Agnew – spoluzakladatel skupiny, baskytara; Jimmy Murrison – kytara; Lee Agnew – bicí

Nenechte si ujít skvělý koncert! V pátek 15.5.2015 od 19 hodin v brněnském sále Sono Music Club na Veveří 113. Předprodej vstupenek exkluzivně v síti Ticketpro.

Info: www.brnokoncert.cz

http://www.carlsentance.com/Home.html