Slavné hity Jethro Tull poprvé naživo v Sono Centru! Do Brna přijíždí Clive Bunker, ex bubeník Jethro Tull. | Brnokoncert

Slavné hity Jethro Tull poprvé naživo v Sono Centru! Do Brna přijíždí Clive Bunker, ex bubeník Jethro Tull.

  • 20/04/2019 (od 19:00) ( za 244 dní )
  • Sono Centrum Brno, Veveří 113, Brno

drums of Jethro Tull – Clive Bunker /UK/ with Riki Massini and The Bonus Track Band

Brno čeká v dubnu 2019 velká hudební událost. Do moravské metropole přijede zakládající člen legendárních Jethro Tull – bubeník Clive Bunker z Velké Británie. Bunker ve skupině působil v nejlepších letech až do roku 1971 a je podepsán pod největšími hity kapely jako Locomotive Breath, Aqualung, Bourrée, My Sunday Feeling ad. Britská rocková skupina Jethro Tull se zformovala v roce 1967 v anglickém Blackpoolu a její vůdčí osobností byl skotský flétnista a skladatel Ian Anderson. Jethro Tull představovali patrně nejproslulejší hard-folk rockový soubor, jehož vrcholným obdobím tvorby byl přelom 60. a 70. let 20. století.  Hudba Jethro Tull byla od počátku inspirována starou britskou a keltskou lidovou hudbou, blues, rockem i prvky evropské klasické hudby.

Složení skupiny se během let měnilo, ale pilířem a vůdčí osobností, která určovala její uměleckou podobu, zůstával celou dobu extravagantní flétnista Ian Anderson, který ovládal několik nástrojů v čele s příčnou flétnou, ale i dudy, mandolínu a kytaru. Svojí inspirací středověkým folklórem si skupina získala respekt odborníků. Rytmiku v nejslavnějších letech 1967-1971 obstarával  bubeník Clive Bunker, sestavu doplňoval basák Jeffrey Hamond a ikonický kytarista Martin Barre.

V sobotu 20.4.2019 se poprvé představí Clive Bunker v Sono Centru se speciálním bluesrockovým koncertním programem v doprovodu kapely fenomenálního italského kytaristy a zpěváka Riki Massiniho. Předprodej vstupenek startuje v síti Ticketmaster (www.ticketmaster.cz) v ceně od 370,-.

Pozvěte své přátele na Facebooku

Zazní velké hity Jethro Tull z doby Bunkerova působení v kapele, ale i jeho autorská tvorba a těšte se též na bubenická sóla – malá ukázka zde

Zde se podívejte na Bunkera s Jethro Tull – celý koncert:

Koupit vstupenky

Předprodej v ceně od 370,- v síti Ticketmaster

Koupit vstupenky