Slavné hity Jethro Tull poprvé naživo v Brně! Přijíždí Clive Bunker, ex bubeník Jethro Tull.

  • 01/03/2019 (od 19:00) ( za -142 dní )
  • Mersey klub Brno, Minská 15, Brno

POZOR ZMĚNA!

Koncert drums of Jethro Tull - Clive Bunker, který byl původně oznámen na 20.4.2019 do Sonocentra v Brně, se přesouvá, a to z důvodu účasti Clive Bunkera na americkém turné skupiny Jethro Tull. Náhradní termín konání koncertu je stanoven na 1.3.2019 od 19 hodin. Z důvodu kratšího času na přípravy se koncert uskuteční v klubu Mersey na Minské 15 v Brně (200 m od Sonocentra).

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a není potřeba je vyměňovat. Pro držitele vstupenek na sezení budou v klubu Mersey zajištěna místa k sezení u podia či na galerii, a navíc obdrží poukaz na občerstvení na baru v hodnotě 200,-. Ostatní místa v prodeji budou na stání, a to v ceně 390,- v předprodeji (450,- na místě).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

drums of Jethro Tull – Clive Bunker /UK/ with Riki Massini and The Bonus Track Band

Brno čeká v březnu 2019 velká hudební událost. Do moravské metropole přijede zakládající člen legendárních Jethro Tull – bubeník Clive Bunker z Velké Británie. Bunker ve skupině působil v nejlepších letech až do roku 1971 a je podepsán pod největšími hity kapely jako Locomotive Breath, Aqualung, Bourrée, My Sunday Feeling ad. Britská rocková skupina Jethro Tull se zformovala v roce 1967 v anglickém Blackpoolu a její vůdčí osobností byl skotský flétnista a skladatel Ian Anderson. Jethro Tull představovali patrně nejproslulejší hard-folk rockový soubor, jehož vrcholným obdobím tvorby byl přelom 60. a 70. let 20. století.  Hudba Jethro Tull byla od počátku inspirována starou britskou a keltskou lidovou hudbou, blues, rockem i prvky evropské klasické hudby.

Složení skupiny se během let měnilo, ale pilířem a vůdčí osobností, která určovala její uměleckou podobu, zůstával celou dobu extravagantní flétnista Ian Anderson, který ovládal několik nástrojů v čele s příčnou flétnou, ale i dudy, mandolínu a kytaru. Svojí inspirací středověkým folklórem si skupina získala respekt odborníků. Rytmiku v nejslavnějších letech 1967-1971 obstarával  bubeník Clive Bunker, sestavu doplňoval basák Jeffrey Hamond a ikonický kytarista Martin Barre.

V pátek 1.3.2019 se představí Clive Bunker v Mersey klubu se speciálním bluesrockovým koncertním programem v doprovodu kapely fenomenálního italského kytaristy a zpěváka Riki Massiniho. Předprodej vstupenek startuje v síti Ticketmaster (www.ticketmaster.cz) v ceně 390,-.

Pozvěte své přátele na Facebooku

Zazní velké hity Jethro Tull z doby Bunkerova působení v kapele, ale i jeho autorská tvorba a těšte se též na bubenická sóla – malá ukázka zde

Zde se podívejte na Bunkera s Jethro Tull – celý koncert:

Koupit vstupenky

Předprodej v ceně 390,- v síti Ticketmaster

Koupit vstupenky