EKG O Lásce a Naději

  • 14/11/2023 (od 19:00) ( za -212 dní )
  • Kabinet MÚZ, Brno, Sukova 4, Brno

Do Brna se opět vrací legendární literární kabaret EKG, který spisovatelé Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš pravidelně pořádají v pražském Divadle Archa. V Kabinetu Múz spolu s nimi vystoupí zakladatelka legendární slovenské skupiny Živé Kvety Lucia Piussi, fotograf a domácí galerista Jaroslava Pulicar, spisovatelka, malířka a baskytaristka Eva Turnová a Naděje.

Protagonistů jsme se zeptali, proč s sebou vezou do Brna právě Naději?

„Lásky a Naděje není nikdy dost,“ vysvětluje Jaroslav Rudiš.

„Oproti Lásce se Naděje dožívá vyššího věku, ale Láska zase dokáže přenášet hory, a to včetně Kraví,“ dodává Malijevský. 

EKG O Lásce a Naději

14.11. 2023

Kabinet Múz, Brno, 20:00

Účinkují: Naděje a Jaroslav Pulicar, hraje československé autorské duo Lucia Piussi a Eva Turnová!

Večerem provázejí Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš.

O EKG

EKG je literárně hudební kabaret, který ve spolupráci s Divadlem Archa pořádají Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš od roku 2007. EKG je dnes nejvýznamnější českou scénou zaměřenou na živou literaturu a vědomě přehlíží hranice mezi žánry a generacemi. Protagonisté udržují pořad na pomezí literárního čtení, hudebního večera a divadelního kabaretu, každé představení je premiérou i derniérou zároveň. Důležitou roli hraje improvizace, komunikace s publikem a autorský přednes obvykle zcela nových textů současných (nejen) českých spisovatelů.