Koncert dvojníka Erica Claptona se vrací do klubu Mersey

  • 15/12/2018 (od 21:00) ( za -218 dní )
  • Mersey klub Brno, Minská 15, Brno

Cliff Stevens - dvojník Erica Claptona - přijíždí v rámci svého evropského turné se svou solo unplugged show s největšími hity!

Cliff Stevens, původem z Kanady, se věnuje hudbě profesionálně více než 35 let. Jako většina bluesových kytaristů, strávil také on většinu kariéry po boku mnoha kapel a okusil si hraní jak před 14 000 diváky na International Jazz Festivalu v Montrealu, tak před 14 opilci v městečku Moose Jaw.

Mezi jeho největší vzory a zdroje inspirace patřili hlavně Johnny Winter a samozřejmě samotný Eric Clapton.

V osmdesátých letech se živil jako taxikář v Torontu, během té doby se vrátil na vysokou školu a dokončil magisterské studium v oboru Music and Education. Zde si rozšířil hudební obzory a kromě blues pronikl naplno i do jazzu.

Stevensova sólová kariéra nabrala na obrátkách od roku 1998, kdy vydal dvě písně Said the Wrong Thing a Crying My Heart Out, které se objevily na kompilačním CD s názvem Preservation Blues Review. V roce 2009 vydává svoje debutové album pojmenované jednoduše Cliff Stevens, které v hitparádě New CD chart strávilo 18 měsíců v TOP 100. Na albu je 15 písní a prestižní Gala Lys Blues jej dokonce nominovala na album roku.

Real Blues Magazine zařadil album do 10 nejlepších v Kanadě vydaných toho roku a samotného Stevense do 10 nejlepších bluesových kytaristů. Píseň Don’t Walk Away z téhož alba byla navíc nominována na nejlepší originální píseň.

Loni Stevens nahrál svoje druhé sólové album Grass Won’t Grow, jehož písně nám přijede představit.

Se svým precizním kytarovým i hlasovým projevem je považován za nejlepšího interpreta Claptonových písní.

Koupit vstupenky