Flamengo a Karel Kahovec v Brně

  • 28/01/2024 (od 20:00) ( za -137 dní )
  • Sono Centrum, Brno, Veveří 113, Brno

Kapela Flamengo je vedle E.T.C. Vladimíra Mišíka a Framus 5 Michala Prokopa jednou z nejvýznamnějších rockových skupin české historie a album Kuře v hodinkách (1972) je dle mnohých kritiků nejlepším rockovým albem všech dob u nás.

V 70. letech tato formace přerušila díky normalizaci činnost a slavní hudebníci se rozprchli tu k E.T.C. tu ke Karlovi Gottovi, aby nějak přežili v těžké době.Na scénu se Flamengo vrátilo v roce 2022 v sestavě s původními (Fořt, Kulhánek, Kahovec) i novými hudebníky a s vynikajícím zpěvákem Honzou Holečkem.

V roce 2022 vyšla u Supraphonu nahrávka živého vystoupení na albu Flamengo Reunion Session: Live,  kde kromě výběru skladeb z LP Kuře v hodinkách a singlu „Týden v elektrickém městě / Každou chvíli“, předcházejícímu nahrání alba, jsou i převzaté skladby od Spooky Tooth nebo Colosseum, které Flamengo hrálo na přelomu 60. a 70. let.Supraphon vyrobil upoutávku i klip k propagaci alba.V roce 2022 kapela vystoupila jako speciální host britských Jethro Tull na koncertech v Mikulově a v amfiteátru na Lokti. V České televizi byl v roce 2023 odvysílán dokument Flamengo Reunion Session – Kuře v hodinkách 50, kde se prolínají vzpomínky aktérů původní nahrávky se vstupy z koncertů obnovené kapely z roku 2022.V roce 2023 začala kapela pracovat na novém albu, kde nabídne zcela nové skladby.

Sestava kapely:

Vladimír Guma Kulhánek – baskytara (člen původního Flamenga)

Pavel Fořt – kytara (člen původního Flamenga)

Honza Holeček – klávesové nástroje, zpěv

Jiří Zelenka – bicí, vokály

Vladimír „Boryš“ Secký – saxofon, flétna