Kateřina Marie Tichá a Bandjeez v Sonu

  • 20/03/2024 (od 20:00) ( za -85 dní )
  • Sono Centrum, Brno, Veveří 113, Brno

Kateřina Marie Tichá, rozená pouze jako Kateřina Tichá (* 18. srpna 1994 Vlašim), je česká popová písničkářka a zpěvačka.

V roce 2013 byla nominována na cenu Český slavík jako objev roku. Na vyhlášení 31. ročníku ankety Žebřík v roce 2023 si odnesla 3. místo za Zpěvačku roku.

Kateřina se narodila ve Vlašimi jako Kateřina Tichá. Své umělecké jméno, Kateřina Marie Tichá, si zvolila na počest svým prababičkám Mariím.

Od mládí se zajímala o hudbu a zpívala v několika místních sborech. Kvůli studiím na Karlově univerzitě se přestěhovala do Prahy.

Prvním krokem k začátku její kariéry bylo poslání několika jejích cover songů Martinu Červinkovi, hledači talentů z Universal Music, který stál například u zrodu kapely Mandrage nebo zpěvačky Jany Kirschner. S jeho pomocí Kateřina vydala v roce 2012 debutový song s názvem Vzpomínej, tuto píseň později zpívala i na několika koncertech, avšak po jeho vydání na dlouhou dobu se zpíváním přestala.Od roku 2013 začala jezdit jako host koncertů skupiny Jelen. S nimi spolupracovala celé dva roky, když v roce 2015 vydala album Otazníky[4]/ Píseň Otazníky ze stejnojmenného alba zaznamenala mnoho ohlasů a po písni Do města přišla zima je to její nejúspěšnější singl. V roce 2020 vydala debutové album Sami a začala spolupracovat se špičkovou kapelou Bandjeez a s Davidem Stypkou. Na podzim 2023 vyjde Kateřině Marii Tiché její třetí album.