Představujeme účinkující v britském projektu ABBA Mania z londýnského West Endu!

Letos v prosinci se do ČR vrátí ABBA Mania, projekt z mekky muzikálů West Endu v Londýně. Svého premiérového uvedení se zde show dočkala v roce 2017, kdy mu přihlíželo vyprodané brněnské Sono Centrum. Nyní tato tribute show potěší fanoušky Abby nejen v Brně, a to v pondělí 16.12.2019 v Sono Centru, ale o den později zamíří také do pražské Lucerny. Předprodej vstupenek probíhá prostřednictvím služby Goout a v síti Ticketmaster.

Projekt ABBA Mania vznikl v roce 1999 jako pocta masivně populární švédské skupině, od jejíhož posledního vystoupení uplynulo přes 30 let. Dnes vysoce ceněná show ABBA Mania odehrála svá první představení v roce 2000. Pojďme si představit čtveřici účinkujících, kteří vystoupí v rolích Agnethy, Fridy, Bennyho a Bjorna.

Tamsin Stewart - Agnetha

Skotské noviny The Scotsman o Tamsin napsaly, že je zpívající senzace. Mezi její divadelní úspěchy patří hlavní role v muzikálech Don´t Stop Believing (UK tour), Swing Dudes & Divas, The Blues Brothers (mezinárodní tour), That´s Amore (mezinárodní tour), britské tour Dancing Queen londýnského divadla Palladium, Romeo a Julie, West Side Story (UK tour) či v kritikou chváleném muzikálu Boy George Taboo. Kromě toho se objevila v několika pořadech v televizi a účinkuje ve skupině The It Girls.

Joanne Harper - Anni-Frid (Frida)

Joanne studovala The London School of Musical Theatre a mezi její aktuální pěvecké úspěchy patří účinkování v muzikálech jako Merrily we Roll Along, RSPV ASAP či Best of Wham. Je součástí sboru v muzikálu Imago v Glyndebourne Opera House, hlavní vokalistkou v Battersea Evolution či Viva Las Vegas v čínském Macau.  Mimoto se objevila ve filmu Too Many Gods nebo několika epizodách Autopsy – The last Hours of..

Duncan Walsh-Atkins - Benny

Duncan Walsh Atkins, hudební režisér a skladatel, studoval na Oxfordu, kde vedl společnost University Gilbert & Sullivan Society.

Po ukončení studia pracoval jako sbormistr v Jižní Africe a poté se přestěhoval do Londýna. Od roku 2009 je hudebním ředitelem komediální muzikálové show Showstopper: The Improvised Musical, která bývá každý rok vyprodaná na festivalu Edinburgh Fringe. V roce 2011 měla svou sérii na BBC Radio 4 a v roce 2015 se hrála 10 týdnů v londýnském West Endu, za což si vysloužila divadelní ocenění Olivier Award (cena Laurence Oliviera, kterou uděluje Society of London Theatre).

Justin Brett - Bjorn

Justin vystupoval v roli Johnnyho Cashe v Million Dollar Quartet (West End); Kapitána Tempesta v Return to the Forbidden Planet a Dicka Bartona v Dick Barton, Special Agent  (obojí v divadle Oldham Coliseum); Dame Nellie Nightnurse v Robin Hood and the Babes in the Wood  (Theatr Clywd); Blue/Orange (Octagon, Bolton – za tento počin byl nominován v kategorii nejlepší herec); The Real Thing (Manchester Library);  Strangers on a Train, Blue/Orange, Arms and the Man (Theatre by the Lake, Keswick); The Champion of Paribanou, My Sister Sadie, This Is Where We Came In (Stephen Joseph Theatre, Scarborough); nebo A Small Family Business (West Yorkshire Playhouse).