Stella Jones, umělkyně širokého zaměření

Od roku 2011 nám v ČR každoročně zpříjemňuje adventní čas vystoupení Stelly Jones & The Christmas Singers. Soubor sdružuje řadu talentů s jedinečnými hlasovými schopnostmi a v Česku se prezentují pokaždé v trochu jiné sestavě. Pojďme si představit zpěvačku Stellu Jones, vůdčí osobnost souboru. Její žánrové zaměření zasahuje kromě gospelu až k jazzu, popu, funku a soulu.

Adventní gospely v Praze 19.12.2019

Adventní gospely v Praze 20.12.2019

Adventní gospely v Brně 23.12.2019

Stella se narodila v Berlíně a od mala byla obklopena hudbou a uměním jako takovým. Její otec je americký jazzový trumpetista Carmel Jones a její matka blues/jazzová zpěvačka Christine Jones působící pod mezinárodním hnutím umělců Fluxus.

Již v pěti letech dostala Stella od svého otce první klávesy a od té doby se intenzivně věnuje hudbě.  Od devíti let skládala vlastní písně a začínala vytvářet audio knihy s vlastními malbami a komiksy. Tvořila také své vlastní loutky.  Poté, co se přestěhovala do Vídně, začala vystupovat v místních jazzových klubech.

Od svých 15 let začala veřejně vystupovat v muzikálech. Jedna z jejích prvních rolí byla v muzikálu The Rocky Horror Picture Show, následovaly produkce jako Cats, Jesus Christ Superstar, Mozartmania, Carmen Cubana a další. V roce 1992 se umístila na prvním místě rakouské hitparády s uskupením Powerpack, o 3 roky později reprezentovala Rakousko v soutěži Eurovision v Dublinu.

V průběhu své pěvecké kariéry spolupracovala se známými umělci, jako jsou např. Maceo Parker, The Duke Ellington Orchestra, Gloria Gaynor, Chaka Khan, Nina Hagen, Marianne Faithful, Bill Ramsey a další. V létě 2016 vystoupila v rámci série MTV Unplugged.

Na poli gospelové hudby Stella působí od roku 2001, a to se dvěma uskupeními: The American Christmas Gospel, s nimiž vydala několik CD a DVD a kteří účinkovali také na vánočním DVD Helene Fischer s celou řadou hvězdných hostů a Royal Philharmonic Orchestra, a The Golden Gospel Singers, se kterými cestuje a okouzluje diváky pěveckými výkony po celém světě.

Není bez zajímavosti, že tato činorodá umělkyně kromě zmíněných gospelových souborů účinkuje také v několika dalších formacích, zpívá i sólově a zpěv rovněž vyučuje. V roce 2016 vydala první tutoriál Singing with the Stars.

Všechny další informace najdete na http://www.stelluna.com/