Pražský výběr a Našrot míří do Mikulova

  • 04/08/2023 (od 18:00) ( za -122 dní )
  • Amfiteatr, Mikulov, Pod Turoldem

ORGANIZAČNÍ POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY, ČASOVÝ PLÁN AKCE

Legenda české hudební scény, skupina Pražský výběr, míří do Mikulova! V pátek 4.8.2023 vystoupí v prostorách Amfiteátru pod Turoldem v původním složení v čele s Michaelem Kocábem, Michalem Pavlíčkem, Vilémem Čokem, Klaudiusem Kryšpínem a Jiřím Hrubešem. Zazní průřez skladeb z alb Straka v hrsti, Výběr a Běr a také skladby v novějších úpravách.

Rocková formace Pražský výběr byla založena v roce 1976 klávesistou a zpěvákem Michaelem Kocábem. Ve druhé polovině 70. let se orientovala na jazz rock, který byl v té době populární. Na začátku 80. let přistoupila k celkové změně stylu, tehdy působila jako jedna z nejvýznamnějších českých novovlnných skupin. V letech 1983–1986 byl Pražský výběr režimem zakázán, ke koncertování a vydávání alb se mohl vrátit až ve druhé polovině 80. let. Po roce 1989 vystupovala skupina spíše sporadicky, větší množství koncertů znovu pořádala až po roce 2000. Mezi lety 2006 – 2012 kapela nefungovala, v mezičase však koncertoval Pražský výběr II založený Michaelem Kocábem. Reunion původní sestavy Pražského výběru byl oznámen v roce 2012, přičemž takto koncertují doposud.

Program večera zahájí „jedna z nejdivočejších českých HC-crossoverových part, před revolucí téměř kultovní soubor všech ochmelků, grázlů a jiných pochybných existencí. Na jejich koncerty chodili svorně a pospolu máničky, punkeři i skini a nebylo mezi nimi žádných bouří.“ Vznik této kapely se datuje do roku 1988. První dva roky vystupovali pouze na undergroundových akcích. Později začali vystupovat i oficiálně a vydávali desky. O tom, že jim to dost dobře hraje i dnes, se budete moct přesvědčit v mikulovském Amfiteátru. Zahrají v sestavě:  Petr Hrabalik „Hraboš“(zpěv, kytara), Tomáš „Ceemek“ Hájek (kytara), Jiří „Martha“ Dvořák (baskytara), Josef „Jouza“ Bárta (bicí)

Předprodej vstupenek zajišťují sítě Ticketportal, Smsticket, Goout a Ticketmaster.

Informace k parkování pro návštěvníky Amfiteátru v Mikulově:

S ohledem na očekávaný nápor návštěvníků, zákaz parkování přímo v areálu Amfiteátru a rezidentní parkování v okolí, město Mikulov žádá návštěvníky akce, aby svá vozidla parkovali na odstavných parkovištích P1 (Vinařství Volařík), P2 (Centrální parkoviště) a P3 (CASINO). Poplatek za použití parkoviště je buď nulový, nebo minimální, pokuta za porušení pravidel parkování začíná na 500 Kč, hrozí i odtah vozidla.

Pro dopravu z centrálního parkoviště a vlakového nádraží využijte autobusové linky č. 550, 570, 585 – výstupní stanice Pavlovská. Pro dopravu zpět využijte linky č. 550, 570 – nástupní stanice Hliniště nebo Gagarinova a linku č. 585 – nástupní stanice Pavlovská.

Přehlednou mapu s parkovacími místy v Mikulově najdete zde.

Pro obytné vozy a stany využijte Camping Mikulov, rezervace míst na: https://www.campingmikulov.cz/.

Držitelé parkovacího průkazu pro osoby se zdravotním postižením budou po předložení průkazu koordinátorovi dopravy vpuštěni do rezidentní zóny a bude ji umožněno parkování na ul. Vinohrady na parkovacích místech vpravo a vlevo od vjezdové brány do areálu Amfiteátru (100-150m k místu konání koncertu).

Koupit vstupenky